Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Osmanlı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 12:08:13
Osmanlı

Zonguldak ili Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (BEÜ) desteğiyle hazırlanan ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Belgeler ile Zonguldak’ kitabı çıktı. BEÜ Bilimsel Araştıma Koordinatörlüğü’nün desteğiyle hazırlanan kitap, Zonguldak ili ve çevresinin tarihi, kültürel ve ekonomik zenginliğinin köklerinin ne kadar eskiye dayandığını ortaya koyuyor. BEÜ Rektörü [r] Prof. Dr. Mahmut Özer’in makamında ‘Cumhuriyetten Günümüze Belgeler ile Zonguldak’ kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Yrd. […]

Osmanli
Zonguldak ili Bülent Ecevit Üniversitesi’nin (BEÜ) desteğiyle hazırlanan ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Belgeler ile Zonguldak’ kitabı çıktı.

BEÜ Bilimsel Araştıma Koordinatörlüğü’nün desteğiyle hazırlanan kitap, Zonguldak ili ve çevresinin tarihi, kültürel ve ekonomik zenginliğinin köklerinin ne kadar eskiye dayandığını ortaya koyuyor.

BEÜ Rektörü [r] Prof. Dr. Mahmut Özer’in makamında ‘Cumhuriyetten Günümüze Belgeler ile Zonguldak’ kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yüce ve Okutman Yücel Namal tarafından hazırlanan kitabın tanıtım programında konuşan BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, “Üniversiteler bilginin üretildiği, nitelikli insan gücünün yetiştirildiği yerler olmasının yakınında yer aldı ğı bölgenin sıkıntılarıy-la ilgilenen, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunması gereken kurumlardır. Biz bunun için yoğun uğra ş gösteriyoruz Allahın izniyle bu çalışmaların devamı gelecektir.” diye konuş-tu.

Kitabı hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Mustafa Yüce ise şu bilgiyi verdi: “Osmanlı arşivi için Ankara ili ve istanbul’a gidip oradaki belgeleri topladık. Zonguldak, Osmanlı döneminde de var. 1845’li yıllarda kömür üretimine başlamış. Cumhuriyet döneminde de sürüyor. Zonguldak ili tarihi Osmanlı ile başlıyor, Cumhuriyetle sürüyor. Kitabın ismini bu nede n le ‘Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Belgeler ile Zonguldak’ koyduk.”

Rektör Özer ve birlikt eindeki heyet tarafından Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu Fuaye alanında ‘Harita Müzesi’nin açılışı yapıldı.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz