Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Osmangazi Adalet Spor Tesisleri Açıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:12:59
Osmangazi Adalet Spor Tesisleri Açıldı

Osmangazi Adalet Spor Tesisleri açıldı… Bursa ili Büyükşehir Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi’nde yaptırılan Adalet Spor Tesisleri, törenle hizmete açıldı.Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde Ziraat Okulu denilen alanda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tahsis edilen noktada yapılan Adalet Spor Tesisleri’nin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör spora desteklerinin süreceğini belirt ti. Bursa’nın geleceği için koyulan hedeflerde […]

Osmangazi-Adalet-Spor-Tesisleri-AcildiOsmangazi Adalet Spor Tesisleri açıldı…

Bursa ili Büyükşehir Belediyesi tarafından Hürriyet Mahallesi’nde yaptırılan Adalet Spor Tesisleri, törenle hizmete açıldı.

Osmangazi ilçesi Hürriyet Mahallesi’nde Ziraat Okulu denilen alanda, Milli Eğitim Müdürlüğü’nden tahsis edilen noktada yapılan Adalet Spor Tesisleri’nin açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, amatör spora desteklerinin süreceğini belirt ti.

Bursa’nın geleceği için koyulan hedeflerde sporun ehemmiyetli yer tuttuğunu anlatan Başkan Altepe, “Spor [r] kenti Bursa’ya güzel bir tesis daha kazandırıyoruz. Hürriyet ve Altınok spor kulüplerinin yakınında Soğukkuyu ve Mutlular spor kulüplerinin de yararlanacağı bu tesis, geleceğin sporcularını yetiştirecek. Amatör sporun nabzının atacağı bu tesis, 9 yıldır bölgeye kazandırmak rica ettiğimiz bir tesisti. Bugüne kadar oldukça çok uğraştık ama olmadı, faka t bu dönemde Ziraat Okulu diye konuş-tuğimiz bu alanın Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ve alaka-lı kurumlardan tahsisini aldık. Bölgeye yakışan, bölgedeki kulüplere can katacak, gençlere aktivite merkezi olabilir tesisin açılışından dolayı oldukça çok mutluyuz. Bursa, spor kenti olsun, 7’den 70’e herkes spor yapsın istiyoruz. Sağlıklı ve disiplinli bir gençlik yetişsin. Gençlerimiz gözbebeğimizdir. sürekli amatör spora destek vermeye devam edeceğiz, amatör spor için ne yapsak azdır. Belediyespor kulübümüz 6 bin lisanslı sporcusu ile başarılarını Avrupa’ya taşıyor. Büyükşehir Belediyesi şeklinde bugüne dek 105 tesisi kente kazandırdık, 120’ye ulaşmayı hedefliyoruz. Sporda istanbul’dan sonra ikinci olmayı hedeflemiştik bundan sonra sporcu sayısında istanbul’un önüne geçtik. İstanbul ilinde 44 bin, Bursa ilinde 48 bini aşkın sporcu var. Bursa ili kulüpleri ile de marka olacak. 30 bin mkare alanda kurulan Adalet Spor Tesisleri, 7 bin 200 mkare futbol sahası, 2 bin 800 m yürüyüş ve koşu parkuru, otopark ve idari bina alanından oluşuyor. Tesis 2 milyon TL’ye mal oldu. Amatör sporun nabzı bundan sonra burada atacak” diye konuş-tu.

AK Parti Bursa ili Milletvekili ismet Su da “Tesislerin temelini birlik-te atmıştık, açılışını da birlik-te yapıyoruz. Bursa ilinde belediyeler atakta. Büyükşehir Belediyesi ise tek kelimeyle maşallah, havada, karada, denizde her yerde çalışıyor. Sporda da ehemmiyetli tesisleri hizmete açıyor” diye konuş-tu. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise Büyükşehir Belediyesi ve Osmangazi Belediyesi’nin işbirliğiyle bölgenin ihtiyaçlarının giderildiğini ve bölgenin yatırım bakımındanoldukça çok şanslı olduğunu söyledi.

Bursa ili Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Cemal Vardar, gençlerin bu tesislerde spor yaparak sağlıklı bir geleceğe emin adımlar ile yürüyeceğini söyled i.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz