Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Ortadoğuda Bir El Türkiyeyi İçine Çekiyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 11:01:50
Ortadoğuda Bir El Türkiyeyi İçine Çekiyor

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya ili Milletvekili Deniz Baykal, Ortadoğu’nun içerisinden bir elin Türkiye’yi içine çekmeye çalıştığını söyled i.CHP ilçe Başkanı Emrah Doğu’nun davetlisi şeklinde Muğla’nın Fethiye ilçesi’ne gelen Baykal, zehir gibi bir bayram geçirdiklerini söyledi. Ortadoğu’nun içerisinden bir elin Türkiye’yi içine çekmeye çalıştığını ifade eden Baykal, Türkiye’nin ateş çemberi içerisinde kaldığını belirt ti. […]

Ortadoguda-Bir-El-Turkiyeyi-icine-CekiyorCHP eski Genel Başkanı ve Antalya ili Milletvekili Deniz Baykal, Ortadoğu’nun içerisinden bir elin Türkiye’yi içine çekmeye çalıştığını söyled i.
CHP ilçe Başkanı Emrah Doğu’nun davetlisi şeklinde Muğla’nın Fethiye ilçesi’ne gelen Baykal, zehir gibi bir bayram geçirdiklerini söyledi. Ortadoğu’nun içerisinden bir elin Türkiye’yi içine çekmeye çalıştığını ifade eden Baykal, Türkiye’nin ateş çemberi içerisinde kaldığını belirt ti. Çoğu yerde kendi yanlış politikaları nedeni ile bölge koşullarının Türkiye’nin [r] aleyhine döndüğünü savunan Baykal, “Türkiye, sanki Ortadoğu’daki çatışmanın ve savaşın bir parçası haline dönüşmeye fiilen başladı. Reyhanlı’da 50’nin üzerinde kişiyi yitirdik. Gaziantep’te 5 şa-hıs yitirdik. Uçağımız vuruldu, pilotlarımızı yitirdik. Akçakale ve ޞanlıurfa’da 9 vatandaşımızı yitirdik. ޞimdi Lübnan’da pilotlar kaçırıldı. Sanki bir el Türkiye’yi Ortadoğu yangınının içine doğru çekiyor. Türkiye’yi yönetenler bunun yeterince farkında değil” diye konuş-tu.ORTADOĞULAޞMA TEHLiKESi KABUL EDiLEMEZTürkiye’de inanç, ırk, mezhep temelinde ayrışmaların oldukça çok doğal karşılanmaya başladığını kaydeden Baykal, şöyle diye konuş-tu:”Ortadoğu’da bütü n ülkeler kendi içerisinde çatışır duruma, Müslümanlar birbirini katleder duruma geldi. Irak, Mısır, Suriye, Lübnan ve Tunus bu durumda. Suriye’deki çatışmanın derinden yapılmışnleşmesine komşular ve uluslararası güçler önemli bir şekilde katkı yapıyor. Maalesef bu çatışmada, Türkiye net bir taraf şeklinde devam ederse, bu çatışmanın bir parçası olmaktan sıyrılması güçleşir. Biz çıkıp Suriye’nin iç işlerine en ileri ölçüde yön vermeye çalışırken birileri bizi tehdit gibi algılayıp tepki göstermeye başladı. Türkiye’de Ortadoğulaşma tehlikesi kabul edilemez.”‘BAYRAM HEDiYESi şeklinde MÜEBBET VERDiLER’Ergenekon Davası’nın kararını da değerlendiren Baykal, sözlerini şöyle bitirdi:”Memlekete hizmet etmiş saygıdeğer ve oldukça çok değerli insanlar oldukça çok acı sürprizler ile karşılaştı. Bayram hediyesi şeklinde çifter çifter müebbet hapis cezası verildi. Bunu yargı yapıyor. Sonra birileri çıkıyor, ‘iktidar mensupları yargı ile hesaplaşıyor, hesap soruyor’ diyor. Dünyanın hiçbir yerinde yargı hiç kimseyle hesaplaşamaz. Yargı kimseye husumet, düşmanlık duymaz. Yargı hesap sormaz, eğer bu konuma geldiyse arkalarında birileri vardır, demektir.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz