Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Orhan Pamuk Batı Değerlerine İhanet Etti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:29:10
Orhan Pamuk Batı Değerlerine İhanet Etti

Orhan Pamuk Batı değerlerine ihanet etti…Nobel ödüllü yazar Pamuk,”Ordu ili yönetimi eline almadan iki gün ev-vel Sisi, dünyaya darbe yapacağını açıkladı. bütü n dünya, özel olarak Batı kafasını çevirdi ve bir şey duymak istemedi” diye konuş-tu.Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk, Batı ülkelerini, Mısır’daki darbe konusunda kendi değerlerine ihanet etmekle suçladı. Pamuk, Alman ‘Süddeutsche […]

Orhan-Pamuk-Bati-Degerlerine-ihanet-EttiOrhan Pamuk Batı değerlerine ihanet etti…
Nobel ödüllü yazar Pamuk,”Ordu ili yönetimi eline almadan iki gün ev-vel Sisi, dünyaya darbe yapacağını açıkladı. bütü n dünya, özel olarak Batı kafasını çevirdi ve bir şey duymak istemedi” diye konuş-tu.
Nobel Edebiyat Ödülü sahibi yazar Orhan Pamuk, Batı ülkelerini, Mısır’daki darbe konusunda kendi değerlerine ihanet etmekle suçladı.

Pamuk, Alman ‘Süddeutsche Zeitung’ adlı gazeteye verdiği röportajda, Mısır’daki gelişmeleri yakından izlediğini belirterek, sürekli suçluluk duygusunun yer aldı ğınu, Mısır Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı Abdülfettah es-Sisi’nin yaptığını [r] Gabriel Garicia Marquez’in “Kırmızı Pazartesi” adlı eserine benzetti.

“O (Sisi), Ordu ili yönetimi eline almadan iki gün ev-vel dünyaya darbe yapacağını açıkladı. bütü n dünya, özel olarak Batı kafasını çevirdi ve bir şey duymak istemedi” diyen Pamuk, şimdi de Ordu ilinin misafiri öldürdüğünü ifade ederek, sadece ABD hükümeti ve AB değil, Batı ülkelerindeki kamuoyunun da bu meselede herhangi bir sorumluluğu yokmuş gibi davrandığını söyledi.

Arap Baharı’ndan sonra Batı’nın Arap ülkeleri üzerindeki etkisinin azalmış olabileceğini faka t bunun bu açıdan değerlendirilmeyeceğini ifade eden Pamuk, ” ‘Hayır’ denebilirdi. Açık bir şekilde ‘Hayır, askeri darbe siyasi ihtilafın aracı olamaz’ denebilirdi” şeklinde mesele ştu.

Batı’nın ehemmiyetli siyasi kurumlarının iki gün sonra dahi buna darbe diyemediğinin altını çizen Pamuk, “Demokrasi, insan hakları vesaire gibi idealleri olan Batılı değerler ya vardır ya da siyasi ya daekonomik hesaplara boyun eğildiği için yoktur” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz