Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Orhan Baba Tarihi Sil Baştan Yazıverdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 28 Temmuz 2013 - 11:53:47
Orhan Baba Tarihi Sil Baştan Yazıverdi

Orhan Gençebay Habertürk’e verdiği röportajda tarih konusundaki ilginç bilgilerini paylaşırken şaşkına çeviren iddialarda tespit edil-di…GAZETECiLER.COM Çözüm süreci kapsamında kurulan Akil Adamlar Heyeti’nde yer alan Orhan Gencebay, HT Magazin’den Bülent ipek‘e verdiği röportajda tarihi yenide n dan yazdı. Amatör şeklinde tarihle ilgilenen Gencebay röportajdaki izahatlarında biribirinden ilginç iddialarda tespit edil-di. Türkler ile Kürtlerin aynı soydan geldiğini, […]

Orhan-Baba-Tarihi-Sil-Bastan-YaziverdiOrhan Gençebay Habertürk’e verdiği röportajda tarih konusundaki ilginç bilgilerini paylaşırken şaşkına çeviren iddialarda tespit edil-di…
GAZETECiLER.COM

Çözüm süreci kapsamında kurulan Akil Adamlar Heyeti’nde yer alan Orhan Gencebay, HT Magazin’den Bülent ipek‘e verdiği röportajda tarihi yenide n dan yazdı.

Amatör şeklinde tarihle ilgilenen Gencebay röportajdaki izahatlarında biribirinden ilginç iddialarda tespit edil-di. Türkler ile Kürtlerin aynı soydan geldiğini, Roma imparatorluğu’nu Türklerin [r] kurduğunu, Türklerin Anadolu’ya 12 bin yol ev-vel geldiğini iddia ederek şaşırtan sanatçı evrenin varoluşundaki gizemlerden astrofiziğin bilinmeyenlerine, metafizikten telekineziye uzanan bir oldukça çok meselede ilginç açıklamalar yaptı.

TÜRKLE KÜRT AYNI SOYDAN

Amatör tarihçi Orhan Gencebay şeklinde Türkler’in Anadolu’ya yerleşme tarihinin oldukça çok daha eski olduğunu mu ortaya koyuyorsunuz?

Tabi oldukça çok daha eski binlerce yıl. iskitler, Sakalar var. Hunlar, frigler, Akalar Türk kavimleri. Avarlar, Peçenekler, Kumanlar… dolu. Türkmenler, Baraklar, Kıpçaklar, Oğuzlar zaman içerisinde gelmiş. Atatürk’ün belirt tiği gibi 7-8 bin se-ne ev-vel gelmiş. Bana göre 12-13 bin sene-den beri de burdayız. Anadolu’ya zaten sürekli geliniyordu. ev-vel gelen sonrakini tanımıyor. 43 tane Türkçe lehçesi var. Dünyada Türkçe ilk beşte. Türkler ile Kürtler hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde akrabadır. oldukça çok büyük çoğunluğu aynı soydandır. Ama zamanla bulundukları yerlerde Asimile olmuşlar değişmişler. Ama aidiyet meselesi deği-şik. insanlar kendilerini deği-şik deği-şik aidiyette ifade edebilirler. M. Ö. 522’de Türk genel kurmay başkanı ve tarihçi Onre Bına Başı Van, Gevaş, Soran’a Üç Karluklular’ı yerleştirmiş. Bunlar taşlarda yazar. Onlara o zaman özerkli verilmiş. O muhtariyete o zaman ‘equert’ diyorlar Proto Türkçede. Kuert, yani Kürt. Onlar böyle. O zaman orada Asurlular, Babilliler, Elamlılar var. Siyasal denge için bunlar buraya yerleştirilmiş. Daha sonra göçler sürmüş. 1071 son olarakuncusu. Macarlar da Hun Türkleri’dir. Etrüskler de asimile olmuş. 3 bin 500 se-ne ev-vel kuzey italyada Toskana şehrinde yerleşmiş kabile devleti kurmuş Türkler. ‘E’ harfini kaldır ‘Trüsk’ kalır; Trükskler. Azınlıklar ama uygarlar. Avrupa’da o zaman feodal yapı dahi yok.

‘TÜRKLER iTALYANMIŞ�’

italya’yı da Türkler mi kurdu yani?

Roma şehrini ve Roma Devletini kuran da Etrüskler yani Türkler’dir. italya’nın ortasında Etrurya diye bir bölge vardır. Latince’nin kökeninde onlar vardır. Latin harflerinin oluşumu onlar ile bağlantılıdır. Latin alfabesinin ilk harfi de Türkçe’nin de ilk harfi ‘A’dır. Bu at, ata, ana’dır. Aslında A harfi 8-10 bin yıllık bir tamgadır. (damga) Etrüskler orada asimile olmuş italyanlaşmıştır. Gen havuzlarında yapılan araştırmalarda Etrüskler, kemik araştırması ile yüzde 97 Türk çıktılar.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz