Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Önce Toplu Sözleşmeye İmza Sattılar Sonra Oynadılar
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:04
Önce Toplu Sözleşmeye İmza Sattılar Sonra Oynadılar

Önce toplu sözleşmeye imza sattılar sonra oynadılar… Bursa ili Büyükşehir Belediyesi ve BUSKi’de görev yapan toplam bin 116 işçiyi kapsayan 2013 yılı – 2015 yılları Toplu iş Sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ve BUSKi ile Hizmet – iޞ Sendikası arasında imzalandı. imza töreninin arkasından Bursa ili Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve [r] Hak-iş’e bağlı Hizmet-iş Sendikası […]

Once-Toplu-Sozlesmeye-imza-Sattilar-Sonra-OynadilarÖnce toplu sözleşmeye imza sattılar sonra oynadılar…

Bursa ili Büyükşehir Belediyesi ve BUSKi’de görev yapan toplam bin 116 işçiyi kapsayan 2013 yılı – 2015 yılları Toplu iş Sözleşmesi, Büyükşehir Belediyesi ve BUSKi ile Hizmet – iޞ Sendikası arasında imzalandı.

imza töreninin arkasından Bursa ili Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve [r] Hak-iş’e bağlı Hizmet-iş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart davul zurna eşliğinde oynadı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, BUSKi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen törende, Bursa’yı her alanda geleceğe taşırken, bu vizyonda çalışmalarını sürdüren personelin de haklarına ehemmiyet verdiklerini ifade etti. Bursa’nın ehemmiyetli tasarımleri ile Türkiye’nin gündeminde olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’nın sesini dünya duyuyor. Büyükşehir Belediyesi şeklinde son 4,5 sene-de yaptığımız hizmetler, 4 dönemde yapılan hizmetleri geçti. 20 ޞubat 2013 yılı tarihi itibarıylan beri devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, bugün atılan imzalar ile nihayete eriyor. Toplu iş sözleşmesi yüksek hakem kuruluna gitmeden Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-iş Sendikası arasında çözüldü. Sözleşme, Büyükşehir Belediyesi’nden 730, BUSKi’den de 386 olmak üzere toplamda bin 186 işçiyi kapsıyor. Bursa’ya ve Büyükşehir Belediyesi’ne yakışan güzel bir neti-ce yaşandı. Bizler sürekli mesai arkadaşlarımıza haklarını verme konusuna ehemmiyet veriyoruz. işyeri huzurunun, birlik ve birlikt eliğinin korunarak hizmetlerimizi devam ettirmeyi hedefliyoruz.” diye konuş-tu.

Sözleşmenin uzlaşma ile gerçekleştirildiğini anımsatan Başkan Altepe, 2013 yılı ile 2015 yıllarını kapsayan sözleşmenin ayrınntılarını da açıklayarak, “Düzenlemelere göre, işçilerin ilk 6 ayda yüzde 4, ikinci 6 ayda yüzde 4 ve sosyal haklar ile birlik-te ortalama yüzde 10 yıllık artış, 2. se-ne ilk 6 ayda yüzde 4, ikinci 6 ayda yüzde 4 zam uygulanacağını; 2 yılın sonunda toplam artışın yüzde 19’u bulacağını söyled i. Buna göre 2.433,40 TL olan en düşük ücret, yeni zamla birlik-te 1 yılın sonunda 2.719,77 TL’ye çıkacak, bir yılın sonunda ortalama maaş 2.958.76 TL’ye çıkarken, en yüksek maaş ise 3.609,91TL’ye yükseltilecek.” diye konuş-tu.

Hak-iş’e bağlı Hizmet-iş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart da sözleşme konusunda empatiyle uzlaşma sağlandığını belirterek, taleplere sağduyulu yaklaşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. 33 yıldır hizmet veren sendikanın ‘Önce insan, ev-vel Emek’ ilkesiyle yoluna devam ettiğini kaydeden Kart, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 1992 yılından bu yana faaliyet gösterdiklerini belirt ti. Sendika şeklinde üyelerin istihdamının devamlılığını önemsediklerini anlatan Kart, sendika şeklinde üyelerine sağladıkları sosyal imkanlar hakkında da bilgiler verdi. Kart, Büyükşehir Belediyesi, firmalerinin de toplu iş sözleşmesi kapsamında değerlendirilmesinin gerekliliğine de dikkati çekti.

Törene katılarak işçilerin sevincine ortak olan AKP Bursa ili Milletvekili ismet Su da emek maçında bütü n hakların gerekliliğine değinerek, çalışanların da işverenin de karşılıklı anlaşarak orta yolun bulunmasının ehemmiyetli olduğunu vurguladı. Konuşmaların arkasından Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile Hizmet-iş Sendikası Genel Eğitim Sekreteri Ali Osman Kart toplu iş sözleşmesine imza attı. BUSKi Genel Müdürü ismail Hakkı Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ve Hizmet-iş Bursa ili ޞube Başkanı Yaşar Yel’in de hazır yer aldı ğı törenin arkasından hatıra fotoğrafı çektiren protokol üyeleri, sözleşme sevincini yaşayan işçiler ile davul zurna eşliğinde oyun oynadı.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz