Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Öğretmenlerin Maaşleri Artacak Mı
Öğretmenlerin Maaşleri Artacak Mı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşen DES Başkanı Gürkan Avcı maaşlara düzenleme olabileceğini belirt tiDemokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yaptıkları ziyarette, öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi konusunda ortak fikre malik olduklarını memnuniyetle farkettiklerini belirterek, ” Sayın Bakan, eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 Sayılı KHK’da unutulan öğretmenlere […]

Ogretmenlerin-Maasleri-Artacak-MiMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile görüşen DES Başkanı Gürkan Avcı maaşlara düzenleme olabileceğini belirt ti
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yaptıkları ziyarette, öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi konusunda ortak fikre malik olduklarını memnuniyetle farkettiklerini belirterek, ” Sayın Bakan, eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 Sayılı KHK’da unutulan öğretmenlere ek ödeme verilmesi gerektiğini ve ücretlerinin [r] iyileştirilmesi lazım geldiğini ifade etmişlerdir.” diye konuş-tu. Başkan Avcı, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın yapması gereken ilk icraatın; öğretmen, öğrenci ve velilerin eğitim sistemine olan güvenlerini kazanmak ve güçlendirmek olması gerektiğini belirt ti.

Sendika genel merkezinde basın açıklaması yapan Gürkan Avcı ‘Eğitim sistemine olan güveni ve istikrara dönük toplumsal öngörüyü sağlamadan yapılabilir reformlar hem kalıcı olmaz hem de yeterli desteği bulamaz’ diye konuş-tu.

Eğitim sisteminin son yarım asırdır yazboz tahtasına döndüğünü ve yapılan eğitim reformlarının kalıcı olmayacağı, her se-ne değişeceği inancının toplumda yer edindiğini kaydeden Avcı, ‘Eğitimde ben yaptım oldu, dayatmasına bundan sonra son verilmelidir. Eğitimde sürdürülebilir iyileştirme ve başarıyı yakalamamız gerekli. Eğitimde 2023 ve 2071 vizyonuna uygun tasarımksiyonel bir yol haritasına ihtiyaç vardır. Bunun içerisinde tıpkı yeni Anayasa çalışmasında olduğu gibi herkesin altına imzasını atacağı bir eğitim reform paketi hazırlanmalıdır. bütü n partilerin, sendikaların, alaka-lı sivil ve kamu kuruluşlarının içerisinde bulundu ğu yeni ve çok büyük Milli Eğitim ޞurası yapılmalıdır. Önümüzdeki elli yılın eğitim politikalarına yön verecek ortak kararlar burada alınmalıdır’ diye konuş-tu.

‘NABi AVCI, BiR ޞANS OLABiLiR’

Gürkan Avcı, Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’a kadar bütü n siyasi partilerin katıldığı, eğitim alanında yetkin yerli ve yabancı bütü n eğitim lider ve Araştırmacılarının iştirak edeceği yeni ve büyük 19. Milli Eğitim ޞurası’nın bilimsel, demokratik ve katılımcı bir anlayışla yapılması gerektiğini hatırlatarak, ‘Geçen se-ne yapılan eğitim reformlarından bir tanesi dahi bence Millî Eğitim ޞûrası’nın toplanması için yeterliydi. Eğitim sisteminde yapılan ve yapılması gereken değişikliklerin şurada değerlendirilip, tartışılıp yürürlüğe girmesinin, eğitim sistemi için daha faydalı olacağına inanıyorum. ayrıca ޞuranın toplanması ve sonuçlanması sürecinde iletişim hocası olan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın diyalogcu, uzlaşmacı ve kucaklayıcı siyasi kişiliğinin de bir şans olduğunu düşünüyorum’ diye konuş-tu.

BAKAN AVCI iLE GÖRÜŞžME

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Cuma günü yaptığı görüşmeden birtakım notları da paylaşan DES Genel Başkanı Gürkan Avcı, ‘Sayın Bakanımızla öğretmenler başta olmak üzere eğitim çalışanlarının maaşlarının iyileştirilmesinin zaruriyeti konusunda hemfikir olmaktan büyük memnuniyet duydum. Eşit işe eşit ücret düzenlemesi olan 666 Sayılı KHK’da unutulan öğretmenlere ek ödeme verilmesi gerektiği ve ücretlerinin iyileştirilmesi lazım geldiğini anımsatan Sayın bakanın, AKP’nin ustalık dönemine yakışır işler yapacağına inanıyorum. Geçmiş dönemlerde yapılan başarılı reformları tamamlayacağına ve kangren haline gelmiş eğitim sisteminin sorunlarını çözeceğine dönük ümidimiz daha da artmıştır. Sayın Bakanın atacağı her olumdu adımda destekçisi olacağımızı belirtmek istiyorum’ dile getirdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • öğretmen maaşları artacak mı
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz