Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Öğretmenlere Müjde
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:56:01
Öğretmenlere Müjde

4+4+4′ eğitim düzenlemesi kapsamında zorunlu okula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çeken Milli Eğitim Bakanlığı, bir geri adım da norm fazlası sınıf öğretmenlerini eritmek için uyguladığı ‘branş değişikliği’nde attı.Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği ile Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine geçiş yapan sınıf öğretmenleri branşlarına dönebilecek. Radikal’den Can Güleryüz’ün haberine göre, MEB, ‘4+4+4’ sisteminin arkasından oluşan norm fazlası […]

Ogretmenlere-Mujde4+4+4′ eğitim düzenlemesi kapsamında zorunlu okula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çeken Milli Eğitim Bakanlığı, bir geri adım da norm fazlası sınıf öğretmenlerini eritmek için uyguladığı ‘branş değişikliği’nde attı.
Zihinsel Engelliler Sınıf Öğretmenliği ile Teknoloji Tasarım Öğretmenliğine geçiş yapan sınıf öğretmenleri branşlarına dönebilecek.

Radikal’den Can Güleryüz’ün haberine göre, MEB, ‘4+4+4’ sisteminin arkasından oluşan norm fazlası sınıf öğretmeni problemi nu çözmek için geçen se-ne bu öğretmenlere, oldukça çok tartışılmasına rağmen zihinsel engelliler sınıf öğretmenliği [r] ve teknoloji tasarım öğretmenliğine geçiş hakkı vermişti. Binlerce sınıf öğretmeni sadece norm fazlası olmaktan kurtulmak için özel eğitim ve uzmanlık gerektiren bu branşlara geçmişti.

Branş değişikliği yapan öğretmenler kararın düzeltilmesi için bakanlığa başvururken, bir yandan da mesele yargıya taşındı. Danıştay’da alınan kararda düzenlemelerin yürütmesi durduruldu ve bu öğretmenlere geri dönüş yolu açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı da Bakan Nabi Avcı’nın imzası ile valiliklere yolladığı genelgede bu öğretmenlerin istekleri doğrultusunda branşlarına geri dönüşlerinin sağlanması talimatını verdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz