Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Öğretmen Kaçıran PKKlı Öldürüldü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 26 Aralık 2012 - 17:40:12
Öğretmen Kaçıran PKKlı Öldürüldü

Iğdır Valiliği, Karakoyunlu ilçesine bağlı Bulakbaşı Köyünden 6 öğretmeni geçen ekim ayında kaçıran ve halkın tepkisi üzerine bir saat sonra serbest bırakan 3 PKKlı teröristten 1inin ölü ele geçirildiğini açıkladı.Iğdırın Karakoyunlu ilçesine bağlı Bulakbaşı Köyünde geçen 17 Ekim günü ilköğretim okulunu basan kalaşnikoflu PKKlılar, muhtar ve köy halkının karşı çıkmasına karşın 19 öğretmenden Umut Görkem […]

O-PKKli-oldurulduIğdır Valiliği, Karakoyunlu ilçesine bağlı Bulakbaşı Köyünden 6 öğretmeni geçen ekim ayında kaçıran ve halkın tepkisi üzerine bir saat sonra serbest bırakan 3 PKKlı teröristten 1inin ölü ele geçirildiğini açıkladı.Iğdırın Karakoyunlu ilçesine bağlı Bulakbaşı Köyünde geçen 17 Ekim günü ilköğretim okulunu basan kalaşnikoflu PKKlılar, muhtar ve köy halkının karşı çıkmasına karşın 19 öğretmenden Umut Görkem Sevinç, Ersin Karakaya, Soner Er, Mehmet Koçubaba, Lütfü Atılmış ve Abdulllah Enes Eri zorla dağa götürmüştü. Teröristler öğretmenleri Ağrı Dağının Korhan Yaylasına doğru götürürken, öğrencilerle köy halkı tepki göstermişti. Bunun üzerine teröristler, 1 saat sonra öğretmenleri serbest bırakmış, köy meydanı bayram yerine dönmüştü.

Iğdır Valiliği, 9 Kasım günü Ağrının Doğubayazıt ilçesi kırsalında Jandarma Özel Harekat birliklerinde gerçekleştirilen operasyonda ölü ele geçirilen 2 teröristten birinin Ruhat kod adlı Hasan Denktaş olduğunu açıkladı. Hasan Denktaşın 6 öğretmeni yanlarına alıp köyün 1 kilometre güneybatısında bulunan Bulakbaşı tepe yönüne kaçıran bölücü terör örgütü mensubu olduğu belirtilen açıklamada, bu teröristin “Ben de 4 yıllık mezunum. Buralardan gidin. Burası Kürdistan devleti. Bir daha bu okula gelmeyin” diyerek öğretmenleri tehdit ettiği söylendi.iKiZi DE ÇATIޞMADA ÖLMÜŞžValilik açıklamasında, “30 Nisan 2012 tarihinde Ağrı Doğubayazıt Karakol Tepe Botaş Boru Hattında el yapımı patlayıcı bulma eylemlerinde Alınan parmak izlerinin karşılaştırılmasında Hasan Denktaşın parmak izleriyle eşleştiği, ayrıca Ruhat kod adlı Hasan Denktaşın ikiz kardeşinin de bölücü terör örgütü mensubu olduğu ve Ekim 2012 tarihinde Hakkari ili kırsalında ölü olarak ele geçirildiği anlaşılmıştır” denildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz