Öğrencileri İle Çizdiği Karikatürleri Sergiledi
Gönderen: admin Tarih: 27 Ağu, 2013 At 10:08 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Ogrencileri-ile-Cizdigi-Karikaturleri-SergilediÖğrencileri ile çizdiği karikatürleri sergiledi…

Sinop’ta yatılı bir okulda resim öğretmenliği yapan ve 80’e yakın ödül alan Aşkın Ayrancıoğlu, öğrencileri ile birlik-te çizdiği karikatürleri Bursa ilinde görücüye çıkardı.

se-ne boyunca kültür ve sanat etkinlikleri ile değişik sanat dallarına ev malikliği yapan Konak Kültürevi, yeni sezonun
Reklam Alanı
ilk sergisinde karikatür sanatçılarını bir araya getirdi. Yaz aylarında Konak Kültürevi’nde tertiplenen sergilere ara veren Bursa ili Nilüfer Belediyesi, yeni sezona Cemal Odabaşı ve Aşkın Ayrancıoğlu’nun birlik-te hazırladığı ‘Karikatür Sergisi’yle merhaba diye konuş-tu.

Bursa ilinde tertiplediği karikatür sergileri ile adından söz ettiren Cemal Odabaşı, Sinop’ta resim öğretmenliği yapan, ulusal ve uluslararası alanda oldukça çok sayıda ödül kazanan Aşkın Ayrancıoğlu ve 2000 doğumlu üç öğrencisinin birlik-te açtıkları sergi yoğun ala-ka görüyor.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to paste your ad code.

Çizgiler ile toplumsal olay ilerın önee çıkıp gündelik yaşamın sorunla-rın deği-şik bakış açıları ile anlatıldığı aktaran Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Bugün karikatür sergisiyle yeni sezona girmiş olduk. Burada 5 sanatçımızın eserleri var ve ben Nilüferlileri, Bursalıları bu karikatürleri görmeye davet ediyorum.” diye konuş-tu.

Sinop’ta yatılı bir okulda resim öğretmenliği yapan Türkiye’de ve uluslararası alanda 80’e yakın ödül alan Aşkın Ayrancıoğlu’da “25 yıldır kendim bireysel şeklinde karikatürle uğraşıyorum. Üniversitede resim bölümünde aldığım eğitimle, resim bilgimi karikatüre yansıtarak böyle bir tarz oluşturdum.” diye konuş-tu. 80’in üzerinde ödül alan Aşkın Ayrancıoğlu, öğrencilerinin de 4 defa dünya 1.liği, 20’nin üzerinde de Türkiye 1.liği ve sayısız derecelere imza attığını belirt ti.

Konak Kültürevi’nde açılan sergide karikatür sanatçısı Cemal Odabaşı, Aşkın Ayrancıoğlu’nun eserlerinin yakınında öğrencileri Yiğit Akyol, Gülçin Çalışkan ve Dağlar Umut Ayrancıoğlu’nun eserleri yer alıyor.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>