Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Oğlu Da Can Dündar Gibi Konuştu; Nerede Bulursam Orada Yazarım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:25:46
Oğlu Da Can Dündar Gibi Konuştu; Nerede Bulursam Orada Yazarım

Türk medyasının en genç köşe yazarlarından biriydi, birtakım gün öncesine kadar, ne var ki, onun da işine son verildiEge Dündar, dünya tatlısı genç bir adam. şimdi-lik 18 yaşında.Türk medyasının en genç köşe yazarlarından biri… idi… birtakım gün öncesine kadar… Ne var ki, onun da işine son verildi. Can Dündar’ın oğlu olması dışında pek oldukça çok […]

Oglu-Da-Can-Dundar-Gibi-Konustu-Nerede-Bulursam-Orada-YazarimTürk medyasının en genç köşe yazarlarından biriydi, birtakım gün öncesine kadar, ne var ki, onun da işine son verildi
Ege Dündar, dünya tatlısı genç bir adam. şimdi-lik 18 yaşında.Türk medyasının en genç köşe yazarlarından biri… idi… birtakım gün öncesine kadar… Ne var ki, onun da işine son verildi. Can Dündar’ın oğlu olması dışında pek oldukça çok güzel özelliği var. Tanımak, size de tanıtmak rica ettim… [r] ileride adını daha çoook duyacağımızdan eminim…Milliyet’teki yazılarına son verildi, kendini nasıl hissediyorsun?
– Hem iyi hem kötü…Nasıl yani?
– Zaten Eylül’de medya ve politika okumak için ingiltere’ye gidecektim, bu 4 aylık köşe yazarlığı macerası benim için inanılmaz bir tecrübe oldu. iyi tarafı bu. Kötü tarafı da, medyada yaşanan bu kıyım beni de üzdü, üzüyor. Ege Dündar şeklinde ben kimim ki, 80 küsur gazeteci işinden oldu. 35 yıllık basın emekçisi Tahir Abi (Özyurtseven) dahi sevk edil-dikten sonra söylenecek söz kalmıyor…MEDYA SEN NEYMiޞSiN!18 yaşında sen de bu kıyımdan nasibini aldın. “Ben neymişim be abi!” diyor musun?
– Haşa! “Medya, sen neymişsin be abi!” diyorum. 4 ay köşe yazmış biri olarak, tabii ki “Ben neymişim be abi!” diyemem. Benim durumdan çok, medyada olup bitenin önemsenmesi gerekli.Sence, seni sebe p işten çıkardılar?
– Gezi döneminde yazdığım yazıların etkisi oldu mu yoksa sadece babamın oğlu olduğum için mi tam kestiremiyorum. Bence ikisi de. Ama daha oldukça çok Can Dündar’ın oğlu olmam galiba! Sana bildirilen işten çıkarma gerekçesi neydi?
– Ekler yayım Koordinatörüm Aslı Çakır aradı. oldukça çok yakın çalıştığımız biriydi, bana da oldukça çok yardımcı oldu bu süreçte. Öncelikle telif alan herkesin gönderileceğini ve bir tasarrufa gidileceğini belirt ti. TEK KURUޞ ALMADIMSen telif alıyor muydun?
– Hayır! 4 ay boyunca tek kuruş almadım. Gerekçe, gerçekten tasarruf olsa, para almayan birini göndermek mantıklı değil. Aslı Çakır para almadığımı söylemiş. Demişler ki: “Yok, pek çok kişiyi göndereceğiz.” Aslı Çakır bunun sonucu sormuş, “Babası ile mı ilgili?” diye. Onlar da demişler ki: “Yok biz bugüne kadar bilmiyorduk babasının kim olduğunu…”Nasıl yani? Senin babanın Can Dündar olduğunu bilmiyorlarmış!
– Evet, öyle söylemişler: “Can Dündar’ın oğlunun bu gazetede yazdığını bilmiyorduk!” Bana da tuhaf geldi.Babanın bedellerinin sana da ödetilmesi nasıl bir his?
– sadece ben yaşamıyorum ki, annesi-babası tanınan tüm çocukların kaderi bu. Türkçe derslerimde yüksek not alırdım, arkadaşlarım gelip, “E tabii Can Dündar’ın oğluysan yüksek not alırsın!” derlerdi. Babam da “O zaman onları evlat edinelim, bakalım Türkçe notları yükseliyor mu?” diye dalga geçerdi. ilk günden beri yaşadığım bir şey bu. Ama “Neden ben böyle şeyler yaşıyorum?” demiyorum, isyan etmiyorum. Nankörlük olur.AYޞE ARMAN’IN RÖPORTAJININ heps i iÇiN TIKLAYIN

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz