Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Öcalan Ayla Akat Ata ile Birlikte Oldu Mu
Öcalan Ayla Akat Ata ile Birlikte Oldu Mu

Öcalan Ayla Akat Ata ile Birlikte Oldu Mu Hükümetin başlattığı yeni müzakereler kapsamında Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Ahmet Türk ile imralı’la giderek Abdullah Öcalan ile görüşen BDP’li Ayla Akat Ata, önemli bir aktör olarak öne çıktı. Akat Ata, Diyarbakır insan Hakları Derneği yöneticiliği yaparken de, Öcalan’ın yakalandığı dönemde de ilk gönüllü avukat olarak öne […]

Ocalan-Ayla-Akat-Ata-ile-Birlikte-Oldu-Mu

Öcalan Ayla Akat Ata ile Birlikte Oldu Mu

Hükümetin başlattığı yeni müzakereler kapsamında Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Ahmet Türk ile imralı’la giderek Abdullah Öcalan ile görüşen BDP’li Ayla Akat Ata, önemli bir aktör olarak öne çıktı. Akat Ata, Diyarbakır insan Hakları Derneği yöneticiliği yaparken de, Öcalan’ın yakalandığı dönemde de ilk gönüllü avukat olarak öne çıkmıştı.
RASTLANTI DEĞiL
Milliyet’ten Namık Durukan’ın haberine göre; BDP Batman Milletvekili Ayla Akat Ata’nın imralı görüşmelerine katılan grubun içinde yer alması rastlantı değil. Akat Ata, hukukçu kimliğiyle uzun bir zaman Diyarbakır’da insan Hakları Derneği’nde aktif olarak şimdi BDP Eşbaşkanı olan Selahattin Demirtaş ile birlikt e yöneticilik yapmış, Toplum ve Hukuk incele me ları Vakfı ve Göç Der’de çalışmalarını sürdürmüş, siyasi olarak belli bir birikim ve deneyime sahip bir isim olarak biliniyor.
ÖCALAN’IN AVUKATI- UZLAޞMACI
Akat Ata, Öcalan’ın avukatlığını da üstlenmiş bir isim.[r]. Akat Ata’nın BDP’de ve Meclis’te sakin duruşu, medya ilişkilerinden uzak durması ve barış sürecine katkı sağlamak için sağduyulu ve Kürt mücadelesine olan inancı parti içinde de dikkat çekiyor. Akat Ata, pek çok toplumsal ola y ve gösterilerde de en önde yer almasına karşın çatışmacı ortamlarda hep uzlaşma ve polisle diyaloğunda başarılı oldu.
AYSEL OUT ATA IN
BDP’nin önemli aktörleri arasında yer alan Eşbaşkan Gülten Kışanak ve DTK Eşbaşkanı Aysel Tuğluk’un ޞemdinli’de PKK’lılarla kucaklaşması nedeniyle hükümet kanadında tepki görmesi de Ata’nın ismini öne çıkardı. 1976 doğumlu olan Akat Ata, evli ve Heval isminde bir de oğlu var. Akat Ata, Güneydoğu’da yaşanan kadın cinayetlerine ve kadın sorunlarına da duyarlı bir isim.
DiYALOG KÖPRÜSÜ KURACAK
Hükümetin imralı ile tekrar dan başlattığı görüşmelerde Akat Ata’nın rolü önümüzdeki süreçte daha da artacak. Hükümet ile BDP arasındaki görüşmelerin kilitlenmesi ya da uzlaşma sağlanamaması noktalarında Akat Ata’nın uzlaşmacı kimliğinin bu sürece katkı sağlacağı düşünülüyor. Akat Ata, ayrıyetten imralı görüşmelerinin müzakereye dönüşmesi ihtimaline karşı, imralı’nın dışarı ile bağlantısını sağlayacak ve imralı adına hükümet kanadıyla görüşecek isim olarak da geçiyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Öcalan Ayla Akat Ata ile Birlikte Oldu Mu, 9.0 out of 10 based on 1 rating

Aranan Kelimeler:

  • cemile arif öpüşme
  • ayla akat ata seksi
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz