Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Obamadan Kriz Önlemi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:00
Obamadan Kriz Önlemi

Obamadan kriz önlemi…ABD Başkanı Barack Obama 2008 ekonomik krizinden çıkış için aldığı önlemleri sıkılaştırıyor…ABD’nin Büyük Buhran’dan bugüne geçirdiği en büyük mali krizin başlarında göreve gelen başkan Barack Obama, krizden toparlanmak için uyguladığı planın bir kriz daha yaratmamasını garantilemek için elinden geleni yapıyor. Obama bu ay yaptığı beş konuşmanın dördünde “yapay balonları” göz ardı etmenin önemine […]

Obamadan-Kriz-OnlemiObamadan kriz önlemi…
ABD Başkanı Barack Obama 2008 ekonomik krizinden çıkış için aldığı önlemleri sıkılaştırıyor…
ABD’nin Büyük Buhran’dan bugüne geçirdiği en büyük mali krizin başlarında göreve gelen başkan Barack Obama, krizden toparlanmak için uyguladığı planın bir kriz daha yaratmamasını garantilemek için elinden geleni yapıyor.

Obama bu ay yaptığı beş konuşmanın dördünde “yapay balonları” göz ardı etmenin önemine değinirken, ABD ekonomisi [r] yıllık yüzde 1.7 oranında büyüme oranına ulaştı Anca k istihdam ve fabrika üretimi resesyon öncesinde dönemlerin hâlâ altında.

ABD Başkanı 10 Ağustos’ta yaptığı bir konuşmasında “Bu içerisinde yer aldı ğımuz kRize ili bizi sokan ‘önce hüplet sonra gümlet’ mentalitesinden vazgeçmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Obama’nın bu uyarıları 2008 krizine yol veren spekülasyon kaynaklı varlık değerlerindeki artışın ve gelir adaletsizliğinin üstesinden gelebilecek derslerin unutulmasını engellemek maksadı ile yaptığı söyleniyor.

Bank of England’ın eski para politikası komitesi üyesi Adam Posen, “Açıkça görülüyor ki bu hem Fed hem de hükümette gittikçe büyüyen bir endişe” yorumunu yaptı.

Ekonomistler yetersiz büyüme konusunda endişe duymalarına rağmen, ihtiyatlı olmak için de birtakım nedenler bulunuyor. Düşük borçlanma maliyetlerinden dolayı yatırımcıların hisse almak için kullandıkları borç para oranı geçtiğimiz yılın 3’te birine yakın bir seviyede iken, konut fiyatları Las Vegas ve Phoenix gibi yerlerde yükselmeye sürüyor.

Öte yandan ABD hisseleri de rekor zirvelerin yakınlarında dolaşırken, Standard & Poor’s 500 Endeksi bu se-ne yüzde 16 yükseldi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz