Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

O Sözleri Affetmedi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:32
O Sözleri Affetmedi

O sözleri affetmedi…Fazıl Say, kişiliğine hakaret edildiği gerekçesiylPiyanist ve besteci Fazıl Say, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı’ gerekçesiyle yargılandığı dava esnasında kendisine hakaret etttiği iddiası ile müşteki Ali Emre Bukağılı hakkında suç duyurusunda tespit edil-di. Savcılık, suç duyurusu sonucu başlattığı araştırma kapsamında her iki tarafı da ifadeye çağırdı. İstanbul ili Cumhuriyet Savcılığı’na […]

O-Sozleri-AffetmediO sözleri affetmedi…
Fazıl Say, kişiliğine hakaret edildiği gerekçesiyl
Piyanist ve besteci Fazıl Say, ‘halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıladığı’ gerekçesiyle yargılandığı dava esnasında kendisine hakaret etttiği iddiası ile müşteki Ali Emre Bukağılı hakkında suç duyurusunda tespit edil-di. Savcılık, suç duyurusu sonucu başlattığı araştırma kapsamında her iki tarafı da ifadeye çağırdı.

İstanbul ili Cumhuriyet Savcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Fazıl Say hakkında İstanbul ili 19. Sulh Ceza Mahkemesinde açılan davada müşteki sıfatı ile yer alan Ali Emre Bukağılı’nın, 18 ޞubat’taki duruşmada, kendisine ‘otizm hastası diyerek hakaret ettiği’ önplanasürüldü.

‘ޞEREF VE HAYSiYETiNi SARSMAK iÇiN SÖYLENMiޞTiR’

Say’ın otizm hastası olmadığı bildirilen dilekçede, şu ifadeler yer aldı:

‘ޞüphesiz ki otizm bir hastalıktır. Elbetteki bir şahsıın otizm hastası olması hakarete mesele olabilecek bir durum değildir. faka t TCK’nın 125. Maddesi’nde de söylen diği gibi şahsıın bedeni arızasını ifade etmekle ya dakişiye bir hastalık izafe etmekle de hakaret suçu işlenmiş olur. ޞüpheli Bukağılı kasıtlı olarak, Say’ın bütü n toplum önünde şeref ve haysiyetini sarsmak için bu sözleri sarfetmiştir. Zira şikayetçi sıfatı ile bulunan Bukağılı’nın mahkemeden bu şekilde bir incele-me yapılmasını istemesinde, davada yer aldı ğı sıfatı itibarı ile hiçbir hukuki menfaati bulunmamaktadır. Söz konusu mahkemenin de Say ile alaka-lı böyle bir tespiti olmamıştır.’

Olayın arkasından birtakım basın yayım organlarında, ‘Fazıl Say’a çirkin saldırı’ yönünde haberlerin bulundu ğu belirtilen dilekçede, Bukağılı’nın söz konusu sözleri ile talebinin, maksatlı ve haddini aşan kasıtlı bir davranış olduğu söylendi.

Dilekçede, Ali Emre Bukağılı hakkında hakaret suçundan dava açılması ve cezalandırılması talep edildi.

Söz konusu suç duyurusu sonucu araştırma başlatan İstanbul ili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafları ifadeye çağırdı.

AA muhabirine meseleye dairaçıklama yapan Ali Emre Bukağılı, mahkemeden Fazıl Say’ın otistik olup olmadığı yönünde incele-me yapılması için talepte yer aldı ğınu anımsatarak, söz konusu talep nedeni ile Say’ın kendisinden şikayetçi olduğunu ifade etti.

Basın yayım organlarında bu konu ile alaka-lı iddiaların olması nedeni ile böyle bir talepte yer aldı ğınu anlatan Bukağılı, sözlerini şöyle devam ettirdi:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz