Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Noter Onaylı Gelir Farkı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:51:42
Noter Onaylı Gelir Farkı

Adalet Bakanlığı’nın ilanı, noterler arasındaki gelir uçurumunu da ortaya koydu.Üçüncü sınıf kategorisinde olan Ordu ili Çaybaşı Noterliği’nin 2012 sene-si gayri safi geliri 20 bin 537 TL olurken, 1. sınıf niteliğindeki Kadıköy 23. Noterliği’nin yıllık gayrisafi geliri 1 milyon 143 bin TL. Buna göre Kadıköy’deki 1. sınıf bir noterlikle, Çaybaşı’ndaki 3. sınıf noterlik arasındaki gelir farkı […]

Noter-Onayli-Gelir-FarkiAdalet Bakanlığı’nın ilanı, noterler arasındaki gelir uçurumunu da ortaya koydu.
Üçüncü sınıf kategorisinde olan Ordu ili Çaybaşı Noterliği’nin 2012 sene-si gayri safi geliri 20 bin 537 TL olurken, 1. sınıf niteliğindeki Kadıköy 23. Noterliği’nin yıllık gayrisafi geliri 1 milyon 143 bin TL. Buna göre Kadıköy’deki 1. sınıf bir noterlikle, Çaybaşı’ndaki 3. sınıf noterlik arasındaki gelir farkı [r] 57 kata kadar çıkmış oluyor. Gayri safi gelirler üzerinden Noter daire kirası, personel ücreti, SSK, Kırtasiye, giderleri karşılanıyor. Kalan net gelir üzerinden de vergi veriliyor. Noterlik atamaları, hukuk mezunları içerisinden mesleki deneyime göre yapılıyor. Yeni mezun bir hakim noterliğe başlamak rica ettiğinde, 3.sınıf noterlikten başlıyor.

29’U 3. SINIF

Adalet Bakanlığı’nın önceki gün Resmi Gazete’de yayımlanan ve boş bulunan noterlikleri gösteren ilanı; noterler arasındaki gelir farklarını da bir kez daha ortaya koydu. ilanda boş bulunan 3. sınıf, 2. sınıf ve 1. sınıf noterlikler duyurulurken; atanmak arzulayanlar in bir ay içerisinde bakanlığa ya dabulundukları yer Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvurması istendi. Buna göre 51 adet noterlik şimdi boşalmış durumda. Bu noterliklerin 8’i 1. sınıf, 29’u 3. sınıf, 14’ü de ikinci sınıf niteliğinde bulunuyor. ilanda, noterlerin 2012 sene-si itibariyle gelirleri de yer alıyor.

AYLIK KAZANCI 1000 TL

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz