Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mustafa Sandal Suçlu Bulundu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 13 Haziran 2013 - 14:59:56
Mustafa Sandal Suçlu Bulundu

Sanatçı Mustafa Sandal, isviçre’de vereceği konseri 2 gün öncesinden iptal ettiği ve organizatörü zarara uğrattığı gerekçesiyle 52 bin 842 lira tazminat ödemeye mahkum edildi.İstanbul ili 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davacı organizatör Ekber Gence’nin avukatı Figen Türkkal ile davalı Mustafa Sandal’ın avukatı Merve Fidan katıldı. Duruşmada konuşan davacı avukatı Türkkal, toplanan delillere göre talep ettikleri […]

Mustafa-Sandal-Suclu-BulunduSanatçı Mustafa Sandal, isviçre’de vereceği konseri 2 gün öncesinden iptal ettiği ve organizatörü zarara uğrattığı gerekçesiyle 52 bin 842 lira tazminat ödemeye mahkum edildi.
İstanbul ili 3. Asliye Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya, davacı organizatör Ekber Gence’nin avukatı Figen Türkkal ile davalı Mustafa Sandal’ın avukatı Merve Fidan katıldı.

Duruşmada konuşan davacı avukatı Türkkal, toplanan delillere göre talep ettikleri gibi bir karar verilmesini rica etti.

Davalı Sandal’ın avukatı ise, “Biz davanın [r] reddini istiyoruz. Dosyadaki avukat ihsan Tellioğlu’nun beyanlarına katılmıyoruz. Menejer Hakan ޞentürk’ün aylık raporun ve dosyadaki ötek i yazılara cevaplar karşısında davanın reddini istiyoruz” diye konuş-tu.

Davayı karara bağlayan mahkeme, toplanan deliller ve mali müşavir uzman hukukçu bilirkişilerden alınan raporların kapsamına göre, davanın 52 bin 842 lira üzerinden kabul edilmesine hükmederek, bu miktarın dava tarihi itibarıylan itibaren işleyecek yasal faiziyle berabe r, davalı Mustafa Sandal’dan alınıp davacıya ödenmesine karar verdi.

52 bin 842 liradan fazlasına dairtaleplerin reddedildiği karara, Sandal 15 gün içerisinde itiraz edebilecek.

ޞarkıcı Mustafa Sandal, 2008’de Türkiye-Portekiz maçı öncesinde isviçre’de vereceği konseri, 2 gün kala iptal etmiş ve konserin organizatörü Ekber Gence de, zarara uğratıldığı gerekçesiyle, Sandal’a ödenen 20 bin dolar konser ücreti, satılan tlerin paraları, vize ücreti ve afiş paralarının karşılığı şeklinde toplam67 bin TL tazminat talepli dava açmıştı.

Dava açılan Sandal ise, avukatı aracılığı ile mahkemeye yolladığı yanıt dilekçesinde,”davacı tarafın vize işlem ve masrafları ile konser bedelini önceden yatırmayarak sorumluluklarını yerine getirmediği, bu nede n le isviçre’ye gitmediği” ifadeleri ile kendisini savunarak, davanın reddini istemişti.

Mahkemenin görevlendirdiği bilirkişilerce hazırlanan raporda, Sandal’ın tazminat ödemesi gerektiği yönünde görüş bildirilmişti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz