Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Müslim Dışişleri Yetkilileriyle Görüştü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:35:32
Müslim Dışişleri Yetkilileriyle Görüştü

PYD lideri Müslim, Dışişleri Bakanlığı görevlileri ile görüşerek, özerklik ya dabağımsızlık talepleri olmadığını söyled i.PYD lideri Salih Müslim’in, Dışişleri Bakanlığı görevlileri ile yaptığı görüşmelerde özerklik ya da bağımsızlık taleplerinin olmadığı vurgusunu yinelediği, “geleceğe dönük bütü n taleplerinin Suriye içerisinde takip edileceğini ve Suriye’nin geleceğine bütü n Suriyelilerin birlik-te oturup karar vereceklerini” söylediği söylen di. Diplomatik kaynaklardan Alınan bilgiye […]

Muslim-Disisleri-Yetkilileriyle-GorustuPYD lideri Müslim, Dışişleri Bakanlığı görevlileri ile görüşerek, özerklik ya dabağımsızlık talepleri olmadığını söyled i.
PYD lideri Salih Müslim’in, Dışişleri Bakanlığı görevlileri ile yaptığı görüşmelerde özerklik ya da bağımsızlık taleplerinin olmadığı vurgusunu yinelediği, “geleceğe dönük bütü n taleplerinin Suriye içerisinde takip edileceğini ve Suriye’nin geleceğine bütü n Suriyelilerin birlik-te oturup karar vereceklerini” söylediği söylen di.

Diplomatik kaynaklardan Alınan bilgiye göre, [r] Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ömer Önhon başkanlığındaki bir heyet bugün PYD Başkanı Müslim ile istanbul’da, 23 Temmuz’da yine İstanbul ilinde yapılan görüşmelerin devamı niteliğinde bir araya geldi.

Görüşmede Türkiye-Suriye sınırına yakın bölgede devam eden çatışmalar, insani yardımların daha etkin dağıtımı, Suriye Kürtlerinin, Suriye Devrimci ve Muhalif Güçler Ulusal Koalisyonu’na (SMDK) katılmaları ve Suriye’nin geleceğine dairbeklentiler başta olmak üzere gündemdeki meseleler görüşüldü.

Özerklik, bağımsızlık talebi yok 

PYD lideri Salih Müslim, özerklik ya da bağımsızlık taleplerinin bulunmadığı, ama şimdi ülkenin kuzeyinde bir otorite boşluğu olduğu ve bölgede toplumun günlük ihtiyaçlarının karşılanması için mahal-li komitelerin kurulması gerektiği yönündeki görüşlerini yineledi. Müslim geleceğe dönük bütü n taleplerinin Suriye içerisinde takip edileceğini ve Suriye’nin geleceğine bütü n Suriyelilerin birlik-te oturup karar vereceklerini vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı görevlileri ise, geçen görüşmede verilen mesajları yenide nlarken, taraflar, temasın korunması hususunda mutabık kaldı.

Diğer Suriyeli Kürt partiler ile temas 

Bakanlık görevlilerinin ayrıca Suriyeli ötek i birtakım Kürt partilerin temsilcilerinden oluşan bir heyetle de yine İstanbul ilinde görüştüğü öğrenil-di.

Kürt parti temsilcileri arasında Suriye-KDP’den Abdulhekim Başar, Azadi Partisi’nden Mustafa Cuma ve Mustafa Usu, Yekiti Partisi’nden Neşet Zaza ve Suriye Kürtleri Birliği Partisi’nden ibrahim Bro yer aldı. 

Dışişleri Bakanlığı kaynakları, bu gruplar ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun geçen yıl Erbil’de Suriye Kürt Ulusal Koalisyonu ile yaptığı toplu görüşme sonrasında değişik düzeylerde temasların devam ettiğini, bugünkü görüşmenin de bu çerçevede olan bir görüşme niteliğinde olduğunu söyled i.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz