Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Murat Karayılanın Çekilme Şartı Nedir
Murat Karayılanın Çekilme Şartı Nedir

PKK’nın Kandil’deki liderlerinden Karayılan, geri çekilmeyle alaka-lı düzenlemenin yapılması gerektiğini savundu.Karayılan, “Bir de şimdi bu yaptıklarımız Türkiye yasalarına göre yasa dışıdır. Heyet geliyor yanımıza yasa dışı bir çalışma oluyor. Heyet gidiyor önderlikle görüşüyor, savcı o heyeti sorguya çekti. Avukatlar tutuklu. Başbakan, MiT Müsteşarı’nı kurtardı, yasa çıkardı. Ama aynı işlevi gören avukatlar içeride. Madem bunu çözeceksek […]

Murat-Karayilanin-Cekilme-Sarti-NedirPKK’nın Kandil’deki liderlerinden Karayılan, geri çekilmeyle alaka-lı düzenlemenin yapılması gerektiğini savundu.
Karayılan, “Bir de şimdi bu yaptıklarımız Türkiye yasalarına göre yasa dışıdır. Heyet geliyor yanımıza yasa dışı bir çalışma oluyor. Heyet gidiyor önderlikle görüşüyor, savcı o heyeti sorguya çekti. Avukatlar tutuklu. Başbakan, MiT Müsteşarı’nı kurtardı, yasa çıkardı. Ama aynı işlevi gören avukatlar içeride. Madem bunu çözeceksek bunu [r] yasal zemine kavuşturmak lazım. Bu ‘yasa dışılık’ aşılmalı. Hem imralı’ya gidişte hem geri çekilmede.” diye konuş-tu.

“1999’DA TUZAĞA DÜŞžÜRÜLDÜK”

Karayılan, sınır dışına çekilme ile alaka-lı terör örgütüne yakınlığı ile bilinen bir internet sitesinde açıklamalarda tespit edil-di. Karayılan, geri çekilmeyle alaka-lı şeklinde Meclis’in karar alması gerektiğini ifade etti. PKK’nın, 1999 yılında çekildiğinde tuzağa düşürüldüğünü kaydeden Karayılan, “Hepsi geldi Amed’de birikti. Ve kendisini kuşatılmış halde buldu. Bir alanda kuşatıldı. Hem güvenlik için hem bir yerde güvence için hem de sağlıklı bir geri çekilmenin olması için Meclis şöyle bir karar alabilir: “Kürt problemi nu barışçıl yöntemler ile çözmek üzere PKK’nin silahlı güçleri yurt dışına çıkması, bu sürecin gözlenmesi için bir komisyonun kurulması.” diye konuş-tu.“ÇEKiLME iÇiN HAZIRLIKLARA BAޞLADIK”

Geri çekilmeyle alaka-lı net bir tarih vermekten kaçınan Karayılan, gerçi çekilmenin tamamı ile hükümetin temposuna bağlı olduğunu savundu. PKK için şimdi-lik mevsim koşullarının elverişli olmadığını anımsatan Karayılan, geri çekilme için hazırlıklara başladıklarını, faka t bu meselede yasal bir çerçeveye ve gözetleme komisyonuna ihtiyaç olduğunu söyledi. Karayılan, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Bir de daha geniş çerçevede “akil insanlar” komisyonuna ihtiyaç vardır. Çünkü biz geri çekileceğiz ama o alanlara kim yerleşecek? Köylere geri dönüş var o nasıl olacak? pek çok soru var. Hem Meclis içerisinde hem de Meclis dışında, faaliyeti daha geniş olabilecek birtakım çalışmalara ihtiyaç var.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz