Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Moskova Suriye
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:43:52
Moskova Suriye

Moskova Suriye… Rusya Dışişleri Bakanlığı, kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddiaların açıklığa kavuşması için Suriye hükümeti ve muhalefetten Birleşmiş Milletler denetçileri ile işbirliği yapmalarını rica etti. Rusya, Araştırmacıların kimyasal saldırı olduğu belirtilen bölgelere güvenli bir şekilde girmelerinin sağlanmasını talep etti. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov [r] ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bir telefon görüşmesi yaptığını […]

Moskova-SuriyeMoskova Suriye…

Rusya Dışişleri Bakanlığı, kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddiaların açıklığa kavuşması için Suriye hükümeti ve muhalefetten Birleşmiş Milletler denetçileri ile işbirliği yapmalarını rica etti.

Rusya, Araştırmacıların kimyasal saldırı olduğu belirtilen bölgelere güvenli bir şekilde girmelerinin sağlanmasını talep etti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov [r] ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin bir telefon görüşmesi yaptığını kaydeden Rusya Dışişleri Bakanlığı, “Top şimdi muhalefette. Saldırının olduğu belirtilen alana BM denetçilerinin girişi güvence altına alınmalı.” çağrısında tespit edil-di.

Açıklamada, “Lavrov ve Kerry bölgede incelemelerde bulunan BM Araştırmacılarının bağımsız bir şekilde kimyasal silah kullanımı olduğuna dair iddiaların araştırılmasında mutabık kaldı.” denildi.

Rusya’nın kimyasal silah kullanıldığı yönündeki iddiaların arkasından Suriye hükümetinden BM denetçileri ile işbirliği yapmasını rica ettiği kaydedilen açıklamada, “Suriye muhalefetinden de yapıcı adımlar atmasını ve krizin çözümü için önerilen uluslararası konferansa mümkün olan en az zaman içerisinde katılmalarını talep ediyoruz.” ifadeleri yer aldı.

BM hafta başından bu yana Suriye hükümetinden kimyasal silahların kullanıldığı alanlara Araştırmacıların girişi konusunda güvenliğin sağlanmasını talep ediyor.

Rusya muhaliflere göre en az 1300 şahsıın öldüği ޞam yakınlarındaki saldırıda kimyasal silahların kullanıldığı yönündeki izahatları planlı provokasyon şeklinde nitelemişti. Moskova’ya göre, BM denetçilerinin bölgede olduğu bir zamanda yaşanan gelişmeler ile Suriye’ye dış müdahale kapısının açılması hedefleniyor.
Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz