Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mobius Buna İtiraz Etti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:58:47
Mobius Buna İtiraz Etti

Mobius buna itiraz etti…Ünlü yatırımcı Mark Mobius, gelişen ülkelere para akışının keseceği fikrine karşı çıktıABD Merkez Bankası Fed’in aylık 85 milyar dolarlık tahvil satın alma programını sonlandırması ile gelişen piyasalara para akışının kesileceği yönündeki iddialara yatırımcı Mark Mobius’tan itiraz geldi. CNBC’ye konuşan Templeton Emergin Markets Group Başkanı olan Mobius, “ޞu anda Fed’in geri çekileceği korkusunun […]

Mobius-Buna-itiraz-EttiMobius buna itiraz etti…
Ünlü yatırımcı Mark Mobius, gelişen ülkelere para akışının keseceği fikrine karşı çıktı
ABD Merkez Bankası Fed’in aylık 85 milyar dolarlık tahvil satın alma programını sonlandırması ile gelişen piyasalara para akışının kesileceği yönündeki iddialara yatırımcı Mark Mobius’tan itiraz geldi.

CNBC’ye konuşan Templeton Emergin Markets Group Başkanı olan Mobius, “ޞu anda Fed’in geri çekileceği korkusunun geçti” diye konuş-tu.

GELiޞEN PiYASALARA PARA GiTMEYE DEVAM EDECEK

Son dönemde gelişen ülkelerin piyasalarından büyük fon çıkışları olduğunun altını çizen Mobius, “Gelişen piyasalara daha fazla para akışının olacağını göreceğiz” diye konuş-tu.

Ünlü yatırımcı, “Geri çekilme hadises i Fed’in piyasaya sürdüğü paranın miktarının göz ardı edilmesine sebe p oldu. Parasal genişleme adımları birbirleri sonucu yığılan sistemler. Yani bir kurumun tahvil satın almayı kesmesi o sistemin durması anlamına gelmez. Parasal genişleme deği-şik adımlar ile yine devam eder” diye konuş-tu.

EYLÜL’DE BEKLENiYOR

Fed’in aylık 85 milyar dolarlık tahvil satın alma programını Eylül gibi erken bir tarihte kısmaya başlaması ve sonrasında tamamen sonlandırması bekleniyor. Fed’in ikinci adımı da faizleri yükseltmek olacak.

Özellikle Asya için iyimser olduğunu anımsatan yatırımcı, Hindistan konusunda iyi beklentiler içerisinde olmadığını belirt ti. Mobius, Templeton fonu dünya genelinde 834,1 milyar dolar yönetiyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz