Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mobil Altyapı İhalesini Turkcell Aldı
Mobil Altyapı İhalesini Turkcell Aldı

Mobil kapsama alanında olmayan yerleşim yerlerine mobil iletişim altyapısının kurulmasına dairihaleyi Turkcell aldı.Mobil kapsama alanında olmayan yerleşim yerlerine mobil iletişim altyapısının kurulmasına dairihalede, en düşük teklifi KDV hariç 312 milyon 773 bin lira ile Turkcell verdi.Türkiye’nin GSM’de yüzde 100 kapsama alınma ulaşması maksadı ile tertiplenen ihale, Ulaştıa yapıldı. Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı ilhami Türkay’ın komisyon […]

Mobil-Altyapi-ihalesini-Turkcell-AldiMobil kapsama alanında olmayan yerleşim yerlerine mobil iletişim altyapısının kurulmasına dairihaleyi Turkcell aldı.
Mobil kapsama alanında olmayan yerleşim yerlerine mobil iletişim altyapısının kurulmasına dairihalede, en düşük teklifi KDV hariç 312 milyon 773 bin lira ile Turkcell verdi.Türkiye’nin GSM’de yüzde 100 kapsama alınma ulaşması maksadı ile tertiplenen ihale, Ulaştıa yapıldı. Haberleşme Genel Müdür Yardımcısı ilhami Türkay’ın komisyon başkanlırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı toplantı salonundğı yaptığı ihaleye Avea ve Turcell operatörleri teklif verdi.Türkay, ihale öncesinde verdiği demeçte, ihale konusu alanın bin 799 yerleşim yerini ve 300 bin nüfusu kapsadığını ve ihalenin tahmini maliyetinin de 473 milyon 280 bin 614 lira olarak hesaplandığını belirt ti.ihalede, Avea KDV hariç 516 milyon 73 bin 464 lira, Turkcell ise KDV hariç 312 milyon 773 bin lira teklif verdi.[r].Türkay, yüklenicilerin işe en kısa zamanda başlayabilmeleri için ihalenin en kısa zamanda sonuçlandırılacağını da vurguladı.-Altyapı çalışmaları 3 sene de tamamlanacak Altyapı bedeli, Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanacak olan ihaleyi kazanan cep telefonu (GSM) operatörü, kuracağı altyapının ötek i GSM operatörleri ve aboneleri tarafından kullanılmasına izin verecek.ihaleyi kazanan şirket, söz konusu yerleşim yerinin kapsama alanına girmesi için altyapı kuracak. Her bölgeye tek bir altyapı kurulacak.Operatörler bölgeyle sınırlı olmak üzere birbirlerinin altyapısını kullanmak suretiyle hizmet verecek.Sözleşme gereği altyapı çalışmaları 3 yı l içinde tamamlanacak. 3 yılın tamamlanmasının arkasından işletme süreci de hizmet alımı şeklinde gerçekleşecek.Kurulum masrafları Evrensel Hizmet Fonu’ndan ödenecek. işletim maliyeti de her yı l ne kadar masraf varsa ödenecek. işletim maliyetinde operatörün, verdiği hizmetten dolayı bir geliri de olacak. işletim masrafı ödenirken, net maliyet hesabı yapılacak. Yani işletmenin geliri giderinden az olursa fark Evrensel Hizmet Fonu’ndan ödenecek. Burada nüfus düşük olduğu için maliyet yüksek, gelir düşük olacak. Bir zaman sonra bu bölgelerde yaşayan misafirin başlattığı trafikten ziyade, dışardan gelen trafik daha oldukça çok olacak.TURKCELL iHALENiN arkasından ޞUNLARI belirt ti: “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın önderliğinde ve Evrensel Hizmet kapsamında 500 nüfusun altında mobil altyapısı bulunmayan yerleşim yerlerine evrensel hizmet yükümlüsü olarak hizmet verecek olan işletmecinin belirlenmesi için yapılan ihaleye teklif sunarak, bu tasarımnin bir parçası olmaktan dolayı gururluyuz. ihale komisyonu değerlendirmesini tamamlandıktan sonra Bakanlığımız tarafından evrensel hizmet yükümlüsü olarak görevlendirilmemiz durumunda mobil iletişim altyapısını kurarak en iyi hizmeti sunmak ve burada yaşayanlar için uzakları yakın hale getirmek maksadı ile tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Nüfusa göre %99,17 oranındaki kapsamamız ve her geçen gün artan tahmini 32.500 iletişim ünitesi sayımızla, kapsamadaki gücümüzü arttırarak devam ettireceğiz.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz