Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırın Ulusal Birliği Dün Bozuldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:33:02
Mısırın Ulusal Birliği Dün Bozuldu

ingiliz Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Fisk, Mısır’da yaşananların ülkede iyileşmesi sene-ler alabilir bölünme yarattığını yazdı.ingiliz Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Mısır’da yaşananların ülkede iyileşmesi sene-ler alabilir bölünme yarattığını yazdı. “Kahire katliamı: Bugünden sonra herhangi bir Müslüman seçim sandığına yenide n dan güvenebilir mi?” başlıklı yazısında Fisk, Mısır’da yaşananların trajik bir dönüm noktası […]

Misirin-Ulusal-Birligi-Dun-Bozulduingiliz Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Fisk, Mısır’da yaşananların ülkede iyileşmesi sene-ler alabilir bölünme yarattığını yazdı.
ingiliz Independent gazetesinin deneyimli Ortadoğu muhabiri Robert Fisk, Mısır’da yaşananların ülkede iyileşmesi sene-ler alabilir bölünme yarattığını yazdı.

“Kahire katliamı: Bugünden sonra herhangi bir Müslüman seçim sandığına yenide n dan güvenebilir mi?” başlıklı yazısında Fisk, Mısır’da yaşananların trajik bir dönüm noktası olduğunu ve ülkenin yaralarını sarmasının [r] sene-ler alacağını söyled i. 

Mısır’ın ulusal birliğinin, dün Müslüman Kardeşler’i bastırmaya yönelik yapılan katliam netice-si bozulduğunu vurgulayan Fisk, “Milyonlarca Mısırlı için demokrasi yolunun yıkıldığını ve dinine dayalı bir devlet arzulayan bir Müslümanın bir daha seçim sandığına güvenmeyeceğini” söyledi.

Cezayir hatırlatması

“Yaşananların sadece Batı’nın yansıtmaya çalıştığı gibi Müslüman Kardeşler’le Ordu ilinin karşı karşıya gelmesi olmadığını” vurgulayan Robert Fisk, şunları söyledi:

“Dünkü şiddet Mısır toplumu içerisinde, iyileşmesi sene-ler alabilir acımasız bir bölünme yarattı. Solcular, laikler ve Hristiyanlar ile Sünni köylüler arasında, halkla poli s ekibi arasında, Müslüman Kardeşler’le Ordu ili arasında bir bölünme. Muhammed El Baradey’in istifa etmesinin sebeb i buydu. Kiliselerin yakılması bu korkunç işin kaçınılmaz sonucuydu.

Cezayir’de 1992’de, Kahire’de 2013 yılı’te Müslümanlar adil ve demokratik bir şekilde seçilerek iktidara geldi ve sonra iktidardan çekilip alındılar. Müslüman Kardeşler’in ne kadar hata yaptığının önemi yok. Demokratik şekilde seçilmiş Muhammed Mursi Ordu ili tarafından devrildi. Bu bir darbeydi ve John McCain bu kelimeyi kullanmakta haklıydı.”

“Dün Mısır’da bir şey öldü”

Mısır’ın geleceğinin belirsizliğine yazısında değinen Fisk, “Mısır’ın başka bir Suriye olmayacağını, Mısır’ın tarihi itibarı ile ayrıyetten mezhepsel sorunla-rın bulunmadığını” vurguladı. 

Fisk, “Ama evet, dün Mısır’da bir şey yaşamını kaybeti. Süresi dolan şey, Mısır’ın Arap ulusunun ebedi annesi olduğu düşüncesiydi. O ulusal ülküde Mısır bütü n misafirinı çocukları şeklinde görüyordu. poli s ekibi ve hükümet yanlılarının yakınında Müslüman Kardeşler mağdurları da Mısır’ın çocuklarıydı. Onlar toplumun düşmanlarına, teröristlere dönüştüler. Bu, Mısır’ın yeni mirası” şeklinde mesele ştu.

Bu arada, Fisk’in yazdığı Independent gazetesi bugün “Mısır’ın Utanç Günü” manşetiyle çıktı. Mısır’da darbe karşıtlarına yönelik katliam bugün pek çok ingiliz gazetesinin ilk sayfasında fotoğraflar ile yer aldı. Guardian “Mısır’ın kanlı askeri baskısı”, Times gazetesi “Mısır’ın katliam gününde yüzlerce şa-hıs öldü”, Daily Telegraph gazetesi ise “Mısır iç savaşın eşiğinde” gibi başlıklar kullandı. Gazetelerin çoğunluğu ingiliz Sky haber kanalı kameramanı Michael Deane’nin dün Mısır’da vurularak katledilmesine de geniş yer verdi.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz