Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırdaki Katliama Dört Dörtlük Protesto
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 12:36:44
Mısırdaki Katliama Dört Dörtlük Protesto

Türkiye, Mısır’da yaşananlara sessiz kalmadı, Ordu ilinin yüzlerce kişiyi katletmesini ‘Rabia işareti’yle kınadı. Darbeye direnişin sembolü olan harekete destek yağdı. Mısır’da güvenlik güçlerinin Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında 3 bin 533 şahsıın ölmesine, 11 bin 520 şahsıın yaralanmasına sebe p olan müdahalesi, Türkiye’yi ayağa kaldırdı.SOSYAL MEDYA YIKILIYORBazı kentlerde yaşamını kaybeden Mısırlılar için gıyabi cenaze namazları […]

Misirdaki-Katliama-Dort-Dortluk-Protesto Türkiye, Mısır’da yaşananlara sessiz kalmadı, Ordu ilinin yüzlerce kişiyi katletmesini ‘Rabia işareti’yle kınadı. Darbeye direnişin sembolü olan harekete destek yağdı.
Mısır’da güvenlik güçlerinin Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında 3 bin 533 şahsıın ölmesine, 11 bin 520 şahsıın yaralanmasına sebe p olan müdahalesi, Türkiye’yi ayağa kaldırdı.SOSYAL MEDYA YIKILIYORBazı kentlerde yaşamını kaybeden Mısırlılar için gıyabi cenaze namazları kılındı, dua etkinlikleri düzenlendi. Eylemlerin öne çıkan ortak sembolü ise Rabia [r] işareti oldu. İşaret sosyal medyada sürat-le yayılırken, dünyanın deği-şik ülkelerindeki on binlerce Twitter ve Facebook kullanıcısı logosunu değiştirerek kampanyaya destek verdi. Bursa’da açılışa katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşması esnasında darbe karşıtı gösterilerin sembolü olan ‘Rabia’ işareti yaptı. Fenerbahçeli oyuncu Emre Belözoğlu da Torku Konyaspor’a attığı golün sevincini ‘Rabia’ işareti yaparak yaşadı.İSLAM DÜNYASININ DİRENİŞ İŞARETİMısır’da yaşanan gelişmelerin arkasından Tahrir Meydanı’nda toplanan ve darbeye destek veren on binlerce şa-hıs elleri ile ‘zafer işareti’ yapmışlardı. Tahrir’e alternatif olan Rabiatül Adeviyye Meydanı’nda zafer işareti yerine ‘Rabia’ işareti dünyaya geldi. Bu işaretin İslam dünyasında ‘direniş’in işareti olacağı ifade ediliyor. Rabia Arapça ‘dördüncü’ anlamına geliyor. Mursi ise ülkenin dördüncü cumhurbaşkanı. İşaret buradan hareketle ortaya çıktı.ÜNLÜLER DE SESSİZ KALMADIRabia işareti ünlüler tarafından da karşılık buldu. Milyonlarca fanı olan isimler, sosyal medyada harekete destek verdi. Hande Yener, Özcan Deniz, Mahsun Kırmızıgül, Doğuş, Volga Tamöz, Polat Yağcı profil fotoğraflarını Rabia logosu ile değiştirdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz