Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda Yine Kan Aktı 213 Ölü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:50:24
Mısırda Yine Kan Aktı 213 Ölü

Mısır’daki katliama tepki maksadı ile tertiplenen “Öfke Cuması” gösterileri esnasında 213 şa-hıs öl-dü.Mısır’da dünkü “Gazap Cuması” gösterileri esnasında halka açılması netice-si ilk belirlemelere göre,  213 şahsıın yaşamını yitirdiği öğrenil-di. Meşruiyete Destek için Ulusal Koalisyon tarafından yapılan açıklamada, “ilk belirlemelere göre 213 Mısırlı, 14 Ağustos katliamına tepki ve askeri cuntayı düşürmek maksadı ile katıldıkları barışçıl gösteriler […]

Misirda-Yine-Kan-Akti-213-OluMısır’daki katliama tepki maksadı ile tertiplenen “Öfke Cuması” gösterileri esnasında 213 şa-hıs öl-dü.
Mısır’da dünkü “Gazap Cuması” gösterileri esnasında halka açılması netice-si ilk belirlemelere göre,  213 şahsıın yaşamını yitirdiği öğrenil-di.

Meşruiyete Destek için Ulusal Koalisyon tarafından yapılan açıklamada, “ilk belirlemelere göre 213 Mısırlı, 14 Ağustos katliamına tepki ve askeri cuntayı düşürmek maksadı ile katıldıkları barışçıl gösteriler sırasında, 3 [r] Temmuz darbesi güçlerinin kurşunlarına hedef şeklinde şehit düştü” ifadeleri kullanıldı.

“Dün oldukça çok tehlikeli bir gelişme yaşanmıştır. Darbeciler, barışçıl yürüyüş düzenleyen gösteri yapan kişilerin sonucu Ramses Meydanı’nda ve Giza’da helikopterlerden, iskenderiye’de ise tankla ateş açmıştır. Kendi halkına ağır silahla saldırarak Mısır tarihi itibarı ile bir ilki gerçekleştiren General Sisi ve komutanları insanlık suçu işlemişlerdir, yargılanmaları gerekir” denilen izah şöyle devam etti:

“3 Temmuz darbe güçleri, yasaklı kurşunlar kullanmış, gösterilere katılmak üzere sokağa çıkan kadınları kaçırmış, ölülerin saygınlığına tecavüz ederek şehitlerin kulak ve burunlarını kesmiş, hastanelerde bulunan yaralılara ve görevi başındaki gazetecilere saldırmış, keskin nişancılar ile gösteri yapan kişileri vurmuştur. tüm bu ihlal ve tecavüzler darbecilerin sağduyuyu yitirdiğini ve en temel insani değerlerden uzaklaştığını göstermektedir.”

Koalisyon ifadesinde ayrıyetten uluslararası örgütleri ve tüm dünyayı Mısır’da akan kanı durdurmak için hareketlenmeye çağırdı.

Meşruiyete Destek için Koalisyon tarafından yayımlanan izaha göre, dün barışçıl gösteriler esnasında halk sonucu ateş açılması netice-si daha fazla can kaybı 103 kişiyle başkent Kahire’de ve 30 kişiyle iskenderiye’de yaşandı.

Mısır Sağlık Bakanlığı ise hastanelere ambulansla nakledilen ya daacil serviste yaşamına kaybedenlerin sayısının 17 olduğunu açıkladı.

Bin şa-hıs göz altında

Mısır içişleri Bakanlığı, katliama tepki maksadı ile dün tertiplenen “Gazap Cuması” gösterilerinde bin 4 şahsıın tutuklandığını duyurdu.

içişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, nezarete atılanların yanısıra 5 otomatik silah, 15’ten fazla tabanca, 7 el bombası ve 710 mermi elde edildiğini iddia etti. Bakanlık daha ev-vel verdiği demeçte asker ve poli s ekibi tarafından nezarete atılanların sayısını 881 şeklinde duyurmuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz