Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda Yaşananlar İslam Ve Arap Dünyası Adına Utanç
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:53:07
Mısırda Yaşananlar İslam Ve Arap Dünyası Adına Utanç

Cumhurbaşkanı Gül, Mısır’da yaşananların islam ve Arap dünyası adına utanç olduğunu söyleye-rek “dostları bunun acısını duyuyor” diye konuş-tu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır’da “Türkiye içişlerimize karışıyor” iddiasını, “Türkiye’nin uyarılarını iç meseleleri kurcalama değil bir dostun duyduğu üzüntü, yaşadığı şok ve onların dikkatini çekip, onlara yardımcı olma şeklinde görmek gerekir. Biz onlara yardımcı olmak istiyoruz” sözleri ile […]

Misirda-Yasananlar-islam-Ve-Arap-Dunyasi-Adina-UtancCumhurbaşkanı Gül, Mısır’da yaşananların islam ve Arap dünyası adına utanç olduğunu söyleye-rek “dostları bunun acısını duyuyor” diye konuş-tu.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır’da “Türkiye içişlerimize karışıyor” iddiasını, “Türkiye’nin uyarılarını iç meseleleri kurcalama değil bir dostun duyduğu üzüntü, yaşadığı şok ve onların dikkatini çekip, onlara yardımcı olma şeklinde görmek gerekir. Biz onlara yardımcı olmak istiyoruz” sözleri ile yorumladı.

Gül, “Mısır’da yaşananların tama mı [r] islam ve Arap dünyası adına utanç. Dostları bunun acısını duyuyor, her ölen Mısırlının acısını duyuyorum açıkçası. Herhalde bu ülkelerin dostları olmayanlar da var, kurşun atmadan bu büyük güçlerin tükenmesine seviniyorlardır” diye konuş-tu.

CHP’lilerin “fişleniyoruz” iddiası

Cumhurbaşkanı Gül, CHP’lilerin “fişleniyoruz” iddiasına dairolarak, “Cumhurbaşkanı şeklinde bana sunulan istihbarat raporlarında böyle bir şey hiç görmedim, böyle bir şey olacağını da hiç tahmin etmiyorum. Siyasi partiler ile alaka-lı bu tip şeylerin olacağını hiç tahmin etmiyorum. Türkiye gibi hukukun, demokrasinin geçerli olduğu bir ülkede, kuralları belli olan bir ülkede bunlar olmaz, olamaz da” diye konuş-tu.

Nazarbayev ile görüştü

Cumhurbaşkanı Gül, trikoistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev ile bir araya geldi.

Türk Dili Konuşan Ülkeler işbirliği Teşkilatının Azerbaycan’ın Gebele kentinde yapılan III. Zirvesi kapsamında, Gül ve Nazarbayev, zirvenin yapıldığı Haydar Aliyev Kongre Merkezi’nde görüştü.

Basın mensuplarının başlangıcında görüntü almasına izin verilen görüşmeye, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım da katıldı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz