Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda Katledilenlere İntihar Raporu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:37:29
Mısırda Katledilenlere İntihar Raporu

Mısır’da darbe karşıtlarının tertiplediği kitlesel oturma eylemlerini sonlandırılırken yaşamını kaybedenlerin yakınları iman Mescidi ve Kahire Adli Tıp Kurumu’ndan cesetlerini almaya geliyor. Katliamda katledilenlerin resmi ölüm nedeni, “intihar” şeklinde gösteriliyor. iNSANLIK DIޞI MANZARA Kahire’nin güneyi içerisinde bulunan Rabia’tül Adeviyye Meydanı’ndaki protestolar güvenlik güçleri tarafından dağıtılırken gerçek mermi ve yanarak yaşamını kaybedenlerin yakınları, meydana 1 km mesafede […]

Misirda-Katledilenlere-intihar-Raporu

Mısır’da darbe karşıtlarının tertiplediği kitlesel oturma eylemlerini sonlandırılırken yaşamını kaybedenlerin yakınları iman Mescidi ve Kahire Adli Tıp Kurumu’ndan cesetlerini almaya geliyor. Katliamda katledilenlerin resmi ölüm nedeni, “intihar” şeklinde gösteriliyor.
iNSANLIK DIޞI MANZARA
Kahire’nin güneyi içerisinde bulunan Rabia’tül Adeviyye Meydanı’ndaki protestolar güvenlik güçleri tarafından dağıtılırken gerçek mermi ve yanarak yaşamını kaybedenlerin yakınları, meydana 1 km mesafede olan iman Mescidi’nden yakınlarını almak için geliyorlar. Mescitten yapılan anonslarda yaşamını kaybedenlerin isimleri okunuyor. oldukça çok sayıda yanmış ölüsün ailelerine götürüldüğı mescidin girişinde yaşamını kaybedenlerin üzerinde çıkan kimliklerden cenaze maliklerine ulaşılmaya çalışılıyor.[r]. Mescidin girişinde izdiham yaşanıyor, yakınlarını görmek arzulayanlar kapılarda beklerken, içerden çıkan cenazelere yol açmak için birtakım bazı olay yaşanıyor.
ÖLDÜRÜLENLERE iNTiHAR RAPORU
Adli Tıp Kurumu’nda cenazelerini almak için gelen ailer ve yakınlarından izdiham yaşanıyor. Yakınlarını kaybetmenin acısı ile feryat eden aileler, otopsi merkezinin çıkışında kalabalığın tekbir ve dua sesleri içerisinde bekliyor.
Hayatını kaybedenlerden mühendis Muhammed’in (47) ve kendisinin soyismini vermek istemeyen yakını, cenazeleri almak için içeride kendilerine ölüm sebeb i “intihar” yazılı rapor verildiğini, bu raporu imzalayarak cenazelerini alabileceklerinin belirtil diğini anlattı. Muhammed, cenazelerini bekletmek istemeyen yakınların, görevliler ile yaşanan tartışmalar sonrasında imza atarak cenazelerini aldıklarını aktardı.
Cenazeleri bekleyen kızgın kalabalık, kendilerini görüntülemeye çalışan basın mensuplarına da tepki gösterdi.
Rabiatul Adeviyye Meydanı ile aynı isimdeki yanan mescid askeri birlikler tarafından korunuyor. Meydandaki askerler, devlet TVnina yüzleri Mısır bayrağı renkleri ile boyanmış çocuklar ile poz veriyor.
Meydan’da Sisi lehine atılan sloganlar dikkati çekerken, “Mısır başını kaldır” yazılı şapkalar satılıyor.
isminin gizli kalmasını arzulayan bir kişi, yaşananlar ile alaka-lı görüşünü, AA muhabirine şöyle yorumladı: “Bunları ben yorumlayamam. Bunları yorumlayabilir şa-hıs Allah’tır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz