Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısırda Gözyaşartıcı Gaz Katliamı 52 Ölü
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:53:53
Mısırda Gözyaşartıcı Gaz Katliamı 52 Ölü

Mısırda gözyaşartıcı gaz katliamı 52 ölü…Mısır’da darbe karşıtlarının Ebu Zabel Hapishanesi’ne nakli esnasında çıkan olay ilerda 52 tutuklunun güvenlik kuvvetlerinin müdahalesiyle yaşamını yitirdiği öğrenil-di.Mısır’da haklarında tutuklama kararı çıkarılan darbe karşıtlarının, Kahire’nin kuzeyindeki el-Kalyubiye ilindeki Ebu Zabel Hapishanesine nakli esnasında çıkan olay ilerda 52 şahsıın yaşamını yitirdiği öğrenil-di. Ölümler ile alaka-lı uluslararası araştırma açılmasını talep eden […]

Misirda-Gozyasartici-Gaz-Katliami-52-OluMısırda gözyaşartıcı gaz katliamı 52 ölü…
Mısır’da darbe karşıtlarının Ebu Zabel Hapishanesi’ne nakli esnasında çıkan olay ilerda 52 tutuklunun güvenlik kuvvetlerinin müdahalesiyle yaşamını yitirdiği öğrenil-di.
Mısır’da haklarında tutuklama kararı çıkarılan darbe karşıtlarının, Kahire’nin kuzeyindeki el-Kalyubiye ilindeki Ebu Zabel Hapishanesine nakli esnasında çıkan olay ilerda 52 şahsıın yaşamını yitirdiği öğrenil-di.

Ölümler ile alaka-lı uluslararası araştırma açılmasını talep eden Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal ittifak Hareketi, hadisede 52 darbe [r] karşıtının yaşamını yitirdiğini 25’inin halinun ise önemliyetini koruduğunu diye konuş-tu. Hareket, bütü n hapishanelerdeki darbe karşıtlarının yaşamından içişleri Bakanlığının sorumlu olduğunu ifade etti.

Hareket’ten yapılan ve Mısır yönetiminin darbe karşıtlarına sistematik şiddet uygulamak ve soğukkanlı cinayetler işlemekle suçlandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bu hadi se darbe karşıtlarına kötü muamele yapıldığı haberlerini doğruluyor. Demokrasi yanlılarının maruz kaldığı bu saldırı 3 Temmuz darbesini gerçekleştirenlerin asılsız iddialarına en açık cevap niteliği taşıyor. Bu katliamın bütü n sorumluluğunu başlarında Savunma Bakanı Abdülfettah es-Sisi ve içişleri Bakanı Muhammed ibrahim’in yer aldı ğı liderler taşımaktadır. Askeri darbenin yapıldığı 3 Temmuz’dan itibaren işlenen ve ihvan üyelerinin katledildiği bu suçlar ile alaka-lı uluslararası araştırma açılmasını talep edeceğiz.”

Katliamlardan güvenlik güçlerini sorumlu tutan Hürriyet ve Adalet Partisi (HAP) Hukuk Komisyonu Başkanı Muhtar el-Aşri, Mısır makamlarının darbe karşıtlarını tasfiye etmeye çalıştığını önplanasürdü. Aşri, bu tür eylemlerin kasten adam öldürme sınıfına girdiğini ve son olay ile darbe karşıtı gösteri yapan kişilere karşı işlenen suçlara bir yenisinin eklendiğini vurguladı.

Öte yandan meşruiyeti savunanlara karşı yeni bir katliam yapıldığını bildiren ihvan Sözcüsü Cihad el-Haddad, içişleri Bakanlığının, ihvan üyelerinin göz yaşartıcı gazla hayatlarını yitirdiklerine yönelik izahatlarını kınadıklarını söyled i.

ihvanın resmi sitesinde ise hadisede yaşamını kaybedenlerin sayısının 37 olduğu belirtilerek isimleri açıklandı.

içişleri Bakanlığı: 36 ölü

içişleri Bakanlığı ise olay ile alaka-lı verdiği demeçte, 612 tutuklunun hapishaneye nakli esnasında kaçmaya teşebbüs eden ve bir subayı rehin alan ihvan mensuplarına güvenlik güçlerinin göz yaşartıcı gazla müdahalesinde 36 şahsıın boğularak yaşamını yitirdiğini söyled i.

içişleri Bakanlığından daha ev-vel yapılan açıklamada 25 tutuklunun boğularak yaşamını yit irdiği ifade edilmişti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz