Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısıra Gezi Benzetmesi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:54:41
Mısıra Gezi Benzetmesi

Mısıra Gezi benzetmesi…CHP Grup Başkanvekili Muharrem ince: “Bu uygulamalar bize tanıdık geliyor. Bu uygulamalar Gezi Parkı’ndaki eziyetin biraz daha sertidir”…CHP Grup Başkan Vekili Muharrem ince, değişik temaslarda bulunmak üzere geldiği Ordu ilinde açıklamalarda tespit edil-di. ince, yaptığı konuşmada, “Mısır’daki gösterileri hak şeklinde görenler Türkiye’deki gösterileri terör eylemi şeklinde gösteremez” diye konuş-tu. Mısır’da, insanlara gaz bombası […]

Misira-Gezi-BenzetmesiMısıra Gezi benzetmesi…
CHP Grup Başkanvekili Muharrem ince: “Bu uygulamalar bize tanıdık geliyor. Bu uygulamalar Gezi Parkı’ndaki eziyetin biraz daha sertidir”…
CHP Grup Başkan Vekili Muharrem ince, değişik temaslarda bulunmak üzere geldiği Ordu ilinde açıklamalarda tespit edil-di.

ince, yaptığı konuşmada, “Mısır’daki gösterileri hak şeklinde görenler Türkiye’deki gösterileri terör eylemi şeklinde gösteremez” diye konuş-tu.

Mısır’da, insanlara gaz bombası atılmasını, katledilmesini, onlara kurşun sıkılmasını kınayan ince, sözlerini [r] şöyle devam ettirdi: “Bu uygulamalar bize tanıdık geliyor. Bu uygulamalar Gezi Parkı’ndaki eziyetin biraz daha sertidir. Gezi Parkı’ndan biz bunları biliyoruz. ޞafak vakti, misafirin çadırlarının nasıl yakıldığını biliyoruz. ޞiddet uygulandığını biliyoruz. Mısır’da cadı avı varmış. Türkiye’de cadı avı yok mu? saba h saatlerin de vakti misafirin evleri basılmıyor mu? Facebook ve Twitter üzerinden hesaplar check edilmiyor mu?”

“BiZ BU ÜLKEDE BARIޞ OLSUN KARDEޞLiK OLSUN iSTiYORUZ”

Türkiye’nin adının konulamadığı bir süreçten geçtiğini ifade eden Muharrem ince, sözlerine şöyle devam etti: “Biz, bu ülkede barış olsun, kardeşlik olsun istiyoruz. Silahlar sussun istiyoruz. Çözüme evet diyoruz.Türkiye bir süreçten geçiyor. Adını dahi doğru düzgün koyamayan bir hükümet bir sürecin içerisinde Türkiye’yi bir yere sürüklüyor. Adı ev-vel Kürt açılımıydı sonra demokratik açılım oldu, Milli Birlik ve Kardeşlik tasarımı oldu, barış tasarımı oldu, çözüm tasarımı oldu. Adını dahi doğru düzgün koyamadık. Çözüm olsun, barış olsun istiyoruz. faka t ‘çözülmeye hayır’ diyoruz. Açılımı saçılım haline getirdi bu hükümet. Hep birlik-te şu soruyu sormamız lazım kendimize biz Kürt problemi nu çözer miyiz? Evet biz kürt problemi nu çözeriz ama biz Kürdistan problemi nu çözemeyiz.”

“GENEL AF YOK, iNFAZ YASASINDA DEĞiޞiKLiK OLACAK”

Genel affın AKP’nin gündeminde olmadığını kaydeden Muharrem ince, infaz yasasında değişiklik yapılacağını belirt ti.

ince, AKP’nin misafiri genel af yok söylemiyle kandırdığını ifade ederek şöyle söyledi: “Ayrıca, dün başbakanın yaptığı bir izah var. ‘Genel af hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde gündemimizde yok’ diyor.Çünkü yapacakları genel af değil, infaz kanununda değişiklik yapacaklar.

Milleti böyle kandırıyorlar. Genel af derlerse serbest kalanlar konuşabilecek. Bugün tutuklu olanlarda korkmadan konuşabilecek. infaz kanununda değişiklik yaptıklarında serbest bırakılsalar dahi korkacaklar, yenide n içeri alınabiliriz diye. ޞimdi diyor ki başbakan ‘Eylül’de olay iler olabilir bedelini ödersiniz’ bu yapın demektir. Tahrik etmektir. Kadeş antlaşmasından beri Anadolu toprakları böyle bir yönetici görmedi. Kinden kamplaşmadan, çatışmadan medet uman biri bu. Toplumu bölen parçalayan yani bankalarımızı, okullarımızı, dershanelerimizi her şeyimizi ayırdık. Gönüllerimizi ayırdık. Başbakan ölülerimizi ayırdı. Reyhanlı’da 53 sünni vatandaşımız öldü diyor. Ne zamandan beri biz ölülerimizi sünni ve aleviler diye ayırıyoruz. Böyle bir başbakandan bu başbakandan bu memleketin kurtulması lazım. Türkiye’nin hiç böyle bir başbakanı olmamıştır. Türkiye’nin böyle bir yöneticisi olmamıştır. Türkiye’nin böyle bir yöneticisi olmamıştır.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz