Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısır Yeni Firavunun Önünde Eğilmeyecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:34:38
Mısır Yeni Firavunun Önünde Eğilmeyecek

Mısır asıllı Kanadalı insan hakları savunucusu Prof. Yaseer Haddara, Mısır’ın tarihi itibarıylaki en büyük katliamı yaşadığını belirt ti. Türkiye’ye seslenen Haddara, “bizi yalnız bırakmayın” çağrısında tespit edil-di.Mısır’daki gelişmeleri yakından takip eden, “Zalim diye konuş-tuğimiz Mübarek rejiminde dahi bu şiddette bir katliam yaşanmadı” diyen Haddara, Mısır’ın kaos içerisinde olduğunu ve darbecilerin, ülkenin sonunu getirmeyi hedeflediklerini belirt […]

Misir-Yeni-Firavunun-Onunde-EgilmeyecekMısır asıllı Kanadalı insan hakları savunucusu Prof. Yaseer Haddara, Mısır’ın tarihi itibarıylaki en büyük katliamı yaşadığını belirt ti. Türkiye’ye seslenen Haddara, “bizi yalnız bırakmayın” çağrısında tespit edil-di.
Mısır’daki gelişmeleri yakından takip eden, “Zalim diye konuş-tuğimiz Mübarek rejiminde dahi bu şiddette bir katliam yaşanmadı” diyen Haddara, Mısır’ın kaos içerisinde olduğunu ve darbecilerin, ülkenin sonunu getirmeyi hedeflediklerini belirt ti. Tek çarenin Mursi’nin ve seçim ile gelmiş hükümetin görevine geri dönmesi olduğunu anlatan Prof. Yaseer Haddara, [r] “Ancak o zaman milli bir uzlaşma yapılabilir. Cumhurbaşkanı Mursi, son bir sene-de ona karşı yapılan ve çoğu barışcıl olmayan gosterilere tahammül etti ve tek bir kan dahi akmadı. Hiçbir gösteriye poli s ekibi ya daasker müdahalesi yaptırtmadı” diye konuş-tu.”Batının demokratlığı laftan ibaretmiş”Batılı ülkelerin, sergiledikleri tavırları ile güvenilirliğini yitirdiğini anımsatan Haddara, “insan hakları ve demokrasi savunucusu batının, Mısır konusunda iki yüzlülük yaptığını” ifade etti. “Batı’nın demokratlığı laf ebeliğinden ibaret” diyen Haddara, “Müslümanlar, batı demokrasisinin kendileri için geçerliliği olmadığının dersini aldı” diye konuş-tu.Mısır halkının, acımasız zalim cuntanın kendi insanına ve insanlığa karşı işlediği suçla karşı karşıya olduğunu ifade eden Prof. Yaseer Haddara, “insanlık bunu hiçbir şekilde unutmayacaktır. bütü n bunların arkasında da yeni bir firavun olmak için çabalayan ve Mısır’ın şahit olduğu en büyük zalim ve firavunlardan biri olabilir adam var ama Mısır halkı, diktatorlüğe yeni bir anlam katan bu yeni firavunun önünde eğilmeyecektir” diye konuş-tu.Türk toplumuve devletinin, başından beri sergilediği dik ve sağlam duruşuna minnettar olduğunu anımsatan Haddara Türkiye’ye ve Türk halkına “gösterdiğiniz dürüstlüğe ve dik duruşunuza hayranım. Sizlerden isteğimiz, Mısır halkına olan desteğinizi eksik etmemeniz. Bizi yarı yolda birakmayın. Bizlerden vazgeçmeyin çünkü o sokaklarda ölenler ile halen protestoya devam edenler, davalarından vazgeçmedi. Sizler bizim oldukça çok az sayıdaki dostlarımızsınız. Bu yüzden bizi bırakmayın” diye seslendi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz