Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısır Ve Suriye İle İlgili Önemli Kararlar Almanın Eşiğindeyiz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:43:11
Mısır Ve Suriye İle İlgili Önemli Kararlar Almanın Eşiğindeyiz

Mısır ve Suriye ile ilgili önemli kararlar almanın eşiğindeyiz…ABD Başkanı Obama, ABD’nin Suriye tarafından işlenen vahşet ve Mısır’daki kanlı askeri operasyon ile alaka-lı belirleyici kararlar alma eşiğinde olduğunu belirt ti.CNN’in “New Day” adlı programında Chris Cuomo’nun sorularını cevaplayan Barack Obama, ABD’nin istikrarsız Ortadoğu bölgesi ve dünyanın ötek i bölgeleri için “vazgeçilmez ülke” olma özelliğini koruduğunu söyled i ve […]

Misir-Ve-Suriye-ile-ilgili-Onemli-Kararlar-Almanin-EsigindeyizMısır ve Suriye ile ilgili önemli kararlar almanın eşiğindeyiz…
ABD Başkanı Obama, ABD’nin Suriye tarafından işlenen vahşet ve Mısır’daki kanlı askeri operasyon ile alaka-lı belirleyici kararlar alma eşiğinde olduğunu belirt ti.
CNN’in “New Day” adlı programında Chris Cuomo’nun sorularını cevaplayan Barack Obama, ABD’nin istikrarsız Ortadoğu bölgesi ve dünyanın ötek i bölgeleri için “vazgeçilmez ülke” olma özelliğini koruduğunu söyled i ve uzun vade çıkarları için stratejik değerlendirmeler yapmak zorunda olduklarını ifade etti.

Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed yönetiminin bin 300’den [r] fazla şahsıın ölümüne sebe p olan kimyasal saldırısı ile alaka-lı bir soru sonucu Obama, görevlilerin halihazırda bilgi topladığını söyleye-rek “Gördüklerimiz, bunun büyük endişe yaratabilir boyutta bir hadi se olduğuna işaret ediyor” diye konuş-tu. 

Birleşmiş Milletler’in daha etkin olmasını rica ettiklerini ifade eden Obama, Suriye yönetimine de söz konusu saldırının düzenlendiği yerde araştırma yapılmasına izin vermesi çağrısında tespit edil-di. 

Geçmişte yaşananlar göz önüne alındığında Esed’den işbirliği beklemediklerine işaret eden Obama, Suriye’deki iç savaşın hem kitle imha silahlarının yayılması hem de bölgedeki müttefikleri ile askeri üslerinin korunması açısından ABD’nin ulusal çıkarlarını da ilgilendirdiğini söyled i. 

Mısır’daki kriz

Mısır’da Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin Ordu ili tarafından görevinden alınması ile başlayan kRize ili değinen Obama, hükümetin ABD-Mısır ikili ilişkilerini gözden geçirdiğini ifade etti.

Mursi’nin görevden alınmasının arkasından orduya ülkede uzlaşmanın sağlanması için diplomatik yollardan telkinde bulunduklarını ifade eden Obama, Ordu ilinin söz konusu fırsatı değerlendiremediğini belirt ti. 

ABD’nin Mısır’a yardımı kesip kesmeyeceği ile alaka-lı bir soru sonucu  Obama, Amerikan halkının çok büyük kısmının kendilerinden, değerlerine karşı düşen eylemlere yardım ve yataklık etmek konusunda mutlaka dikkatli davranmalarını beklediğini sözlerine ekledi.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz