Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısır İçin Rest Çekti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:13:48
Mısır İçin Rest Çekti

Mısır için rest çekti…Suudi Arabistan, Batılı ülkelerin Mısır’a maddi yardımı kesmesi halinda Arap ülkelerinin desteğe hazır olduğunu açıkladıDışişleri Bakanı Prens Saud el Faysal Fransa gezisi sonrası devlet haber ajansına verdiği demeçte, “Mısır’a yaptıkları maddi yardımı keseceklerini açıklayan ya da bunu yapmakla tehdit eden ülkelere sesleniyorum. Arap ve Müslüman ülkeleri zengindir… Mısır’a yardım etmekte çekinmeyiz” diye […]

Misir-icin-Rest-CektiMısır için rest çekti…
Suudi Arabistan, Batılı ülkelerin Mısır’a maddi yardımı kesmesi halinda Arap ülkelerinin desteğe hazır olduğunu açıkladı
Dışişleri Bakanı Prens Saud el Faysal Fransa gezisi sonrası devlet haber ajansına verdiği demeçte, “Mısır’a yaptıkları maddi yardımı keseceklerini açıklayan ya da bunu yapmakla tehdit eden ülkelere sesleniyorum. Arap ve Müslüman ülkeleri zengindir… Mısır’a yardım etmekte çekinmeyiz” diye konuş-tu.

Prens Saud’un Fransa’da, Mısır’daki şiddet olay [r] ilerını kınayan cumhurbaşkanı François Hollande ile görüştüğü biliniyor.

AB, MISIR’DAKi DURUMA VERiLECEK hali TARTIޞIYOR

AB Siyasi ve Güvenlik Komitesi (PSC) Mısır’la alaka-lı ortak pozisyon belirlemek için toplanırken, karar çarşamba günü Brüksel’de bir araya gelecek dışişleri bakanlarına bırakıldı.

AB Güney Akdeniz Özel Temsilcisi Bernardino Leon, büyükelçiler düzeyindeki toplantının arkasından verdiği demeçte, Mısır’da geçiş süreci için diplomatik çabaları sürdüreceklerini ve “kanalları açık tutmak rica ettiklerini” belirterek, geçici yönetime “müeyyide uygulamayı tartışmadıklarını” belirt ti.

Leon, üye ülkelerden gelen tekliflerin çarşamba günü toplanabilir AB dışişleri bakanları tarafından değerlendirileceğini belirtirken, detaay vermekten kaçındı.

Özel Temsilci Leon, Mısır’daki şiddet nedeni ile sadece bir tarafı sorumlu görmediklerini, halin karmaşık olduğunu, kiliselere ve kamu binalarına da saldırıldığını sözlerine ekledi.

AB dışişleri bakanlarının gündeminde Mısır’a silah ambargosu uygulanması, mali yardımların kısmen ya da tamamen dondurulması ve bu ülkeye tanınan ticari imtiyazların askıya alınması gibi önlemler bulunuyor.

Mısır ordusunun, ülkenin demokratik yollar ile seçilmiş tek Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin askeri darbeyle görevden uzaklaştırılmasını protesto etme amacı ile Rabiatul Adeviyye ve Nahda meydanlarında gösteri yapanların sonucu ateş açması netice-si 3500’den fazla şa-hıs katledilmiş ve binlercesi yaralanmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz