Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısır Halkı Bedeli Ne Olursa Olsun Vazgeçmeyecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:26:18
Mısır Halkı Bedeli Ne Olursa Olsun Vazgeçmeyecek

ihvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii, “25 Ocak devriminde özgürlüğün tadına varan Mısır halkı, bundan sonra bedeli ne olursa olsun bundan vazgeçmeyecek” diye konuş-tu.Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (ihvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, Rabiatul Adeviyye ve Nahda’daki katliamın “savaş suçları” arasında sayılabileceğini söyled i. Bedii tarafından yapılan yazılı açıklamada, “25 Ocak devriminde özgürlüğün tadına varan, şehitler veren Mısır halkı, bundan sonra bedeli ne […]

Misir-Halki-Bedeli-Ne-Olursa-Olsun-Vazgecmeyecekihvan Rehberlik Konseyi Başkanı Bedii, “25 Ocak devriminde özgürlüğün tadına varan Mısır halkı, bundan sonra bedeli ne olursa olsun bundan vazgeçmeyecek” diye konuş-tu.
Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (ihvan) Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedii, Rabiatul Adeviyye ve Nahda’daki katliamın “savaş suçları” arasında sayılabileceğini söyled i.

Bedii tarafından yapılan yazılı açıklamada, “25 Ocak devriminde özgürlüğün tadına varan, şehitler veren Mısır halkı, bundan sonra bedeli ne olursa olsun bundan vazgeçmeyecek ve yenide n dan askerin hegemonyası altına girmeyi [r] kabul etmeyecek” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada “Darbenin vahşetine ve korkusuna rağmen hakkını almak için barışçıl yöntemler ile direnen bu halk, barışçıl şekilde direnmenin gücüne bütü n kalbiyle inanıyor. Darbe bu şekilde alt edilecek. Allah olanları görüyor ve O insanların katledilmesinden, özgürlüğü için direnen insanlara saldırılmasından, şehitlerin cesetlerinin sürüklenmesinden, yaralıların katledilmesinden, camilerin ve hastanelerin yakılmasından razı olmaz. Allah mühlet verir faka t ihmal etmez. Yakında Allah’ın izniyle katillere yönelik azabı göreceğiz ve ahirette onları daha şiddetli azap bekliyor” denildi.

Katliama ilişkin açıklamada  “Polisin ve darbe güçlerinin ulusal rolü, ülkeyi ve misafiri maruz kalacakları saldırılardan korumakken, bu iki gücün toplumun çok büyük kesimine yönelik en çirkin şekilde saldırıları yaptığıni görüyorsunuz. Bu yapılanlar savaş suçları arasına girer. Yarım gün içerisinde binlerce şa-hıs öldü onbinlerce şa-hıs yaralandı. ayrıyetten binlerce şa-hıs tutuklandı” bilgisi verildi.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz