Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mısır Askeri Adeviyyedeki Kuran-ı Kerimleri Topladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:37:00
Mısır Askeri Adeviyyedeki Kuran-ı Kerimleri Topladı

Mısır’da 3 Temmuz’da yapılan darbe sonrası, darbeye karşı protesto gösterilerini sürdüren Mursi taraftarlarına karşı çok büyük katliam yapıldı. Ordu ili ve poli s ekibi mensuplarının yaptığı katliamda 600’e yakın Mısırlı yaşamını kaybederken sayıları 7 bini bulan da yaralı var. NE SiLAH NE DE TAޞ 45 gündür başta Adeviyye Meydanı olmak üzere Mısır’ın değişik bölgelerinde darbe […]

Misir-Askeri-Adeviyyedeki-Kuran-i-Kerimleri-Topladi

Mısır’da 3 Temmuz’da yapılan darbe sonrası, darbeye karşı protesto gösterilerini sürdüren Mursi taraftarlarına karşı çok büyük katliam yapıldı. Ordu ili ve poli s ekibi mensuplarının yaptığı katliamda 600’e yakın Mısırlı yaşamını kaybederken sayıları 7 bini bulan da yaralı var.
NE SiLAH NE DE TAޞ
45 gündür başta Adeviyye Meydanı olmak üzere Mısır’ın değişik bölgelerinde darbe karşıtı gösterilerini sürdüren Mursi taraftarları, bugüne kadar hiçbir şiddet eylemine bulaşmadı. Eylemlerde ya konser verildi, ya namaz kılındı ya da Kur’an-ı Kerim okundu.
NEDEN ÖLÜME GÖZLERi kapalı olan GiDiYORLAR
Müslüman Kardeşler’in sembol isimlerinden Cemal Abdulnasır tarafından idam edilen Seyyid Kutup bütü n teşkilata bir yön çizmişti.[r].
Seyyid Kutup’un Müslüman Kardeşler’e bırakltığı en büyük miras idama gider iken belirt tiği sözlerdir.
işte idam esnasından yaşanan o hadise:
MISIR MÜFTÜSÜNE VERDiĞi CEVAP TARiHE GEÇER
Mısır’da idamdan ev-vel Ezher’li bir müftü getirilip, idam edilene şehadet getirtmesi, idam merasimlerindendir. Seyyid Kutub idam sehpasına götürülürken ona kelime-i şehadet getirtmesi için bir müftü getirilir. O, “Ey Seyyid Kutub! ‘Eşhedu en La ilahe Illallah ve eşhedu enne Muhammeden Rasulullah’ de” der. Seyyid Kutub “Sen de mi? Komediyi tamamlamak için mi geldin? ޞüphesiz biz “La ilahe illallah” diye konuş-tuğimiz için idam ediliyoruz. Siz ise karşılığında ekmek yemek için “La ilahe illallah” diyorsunuz” diye cevap verir
MiTiNG ALANINA KUR’AN-I KERiM’LE GELDiLER
Son gösteride de protestocuların ehemmiyetli bir bölümü ibadet edebilmek için yanlarında Kur’an getirdi. Mısır ordusunun yaptığı katliam sonrası ortaya çıkan Kur’an-ı Kerimler manzarayı ortaya çıkardı. ޞiddet eylemlerinden uzak duran Mısırlılar’a yapılan operasyon sonrası kutsal kitaplar sokaklara saçıldı. Katliamdan 2 gün sonra meydanda yapılan temizlikle bu kitaplar görül-dü. Mısır askerleri Adeviyye Meydanı ve çevresinde yerlere saçılan Kur’an- ı Kerimleri toplayarak götürdü.

Ortaya çıkan manzara, hiçbir şiddet eylemine katılmayan Müslüman Kardeşler’e (ihvan) yönelik katliamın boyutunu da ortaya çıkardı.
Mısır’da böylesine insanlık dışı manzaralar yaşanırken Türk medyasının amiral gemisi Hürriyet Mısır’da darbe karşıtlarına ateş açan poli s ekibi ekiplerii Müslüman Kardeşler şeklinde lanse ediyor. Başbakan Erdoğan’ın da dün yerden yere vurduğu Hürriyet daha sonra o fotoğrafı sitesinden kaldırdı.
işte Hürriyet’in o manşeti:

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz