Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Milletvekili Gürkan Milletin Hayallerini Gerçekleştirdik
  • Ana Sayfa » Haber
  • 14 Ağustos 2013 - 07:47:00
Milletvekili Gürkan Milletin Hayallerini Gerçekleştirdik

Adalet ve Kalkınma Partisi Adana ili Milletvekili Fatoş Gürkan, AKP’nin kurucusu ve sahibinin millet olduğunu belirt ti. AK Parti’nin kuruluşunun 12. se-ne önümü münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımlayan Milletvekili Gürkan, “Milletimiz 14 Ağustos 2001 tarihi itibarı ile kurduğu AKP’yi 3 Kasım [r] 2002’de tek başına iktidara taşıyarak efendilik yapanları tasfiye etmiş, hizmetkarlık yapanları iktidara getirmiştir.” […]

Milletvekili-Gurkan-Milletin-Hayallerini-Gerceklestirdik
Adalet ve Kalkınma Partisi Adana ili Milletvekili Fatoş Gürkan, AKP’nin kurucusu ve sahibinin millet olduğunu belirt ti.

AK Parti’nin kuruluşunun 12. se-ne önümü münasebetiyle bir kutlama mesaj yayımlayan Milletvekili Gürkan, “Milletimiz 14 Ağustos 2001 tarihi itibarı ile kurduğu AKP’yi 3 Kasım [r] 2002’de tek başına iktidara taşıyarak efendilik yapanları tasfiye etmiş, hizmetkarlık yapanları iktidara getirmiştir.” diye konuş-tu. Gürkan mesajında; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki partilerinin millete hizmetkarlık yaparak bir ilklere imza attığını söyledi.

Milletten aldıkları güçle 11 yıldır cumhuriyet tarihi itibarı ile yapılanlardan oldukça çok daha fazla hizmet ürettiklerini ifade eden Milletvekili Gürkan şunları belirt ti: “Milletimizin kanını emen enflasyonla mücadele ederek 2002 öncesinde hayal edilemeyen tek haneli rakamlara düşürdük. 22 bin kmye yakın bölünmüş yol ağı ile bölgelerimizi bir birine yakınlaştırdık. 2002 yılında 26,8 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervlerini 140 milyar dolara taşıdık. Borcumuzu sıfırladığımız IMF’den borç alan değil IMF’ye borç veren ülke konumuna geldik. Türk parasından altı sıfırı sildik. Dünyanın neresinde olura olsun mazlumlara yardım eli uzatan bir ülke olduk. misafirimız ucuz ve kaliteli konut sahibi olsun diye iktidarımız süresince cumhuriyet tarihimizin en büyük konut yatırımını gerçekleştirerek TOKi aracılığı ile 600 binin üzerinde konut yaptık. Üstünlerin hukuku değil hukukun üstünlüğü diye konuş-tuk ve faili meçhul kavramını ortadan kaldırdık. insanı yaşat ki devlet yaşasın diye konuş-tuk, bütü n devlet hastanelerini tek çatı altında toplayarak sağlıkta hayallerin üzerinde imkanlar sağladık. Türkiye’yi hızlı trenle buluşturduk. Havayolu toplumun yolu oldu hayal dahi edemeyen bir oldukça çok vatandaşımız bundan sonra uçakla seyahat edebiliyor. Yerli silahımızı, tankımızı, helikopterimizi üretmeye başladık. 12 Eylül anayasasını, 12 Eylüldeki referandumla değiştirdik. Milletimizin yaptığı bu değişiklikle kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler, harp ve vazife şehitlerinin dul ve yetimleri ile malul ve gaziler, pozitif ayrımcılık uygulanabilecek kesimler şeklinde benimsendi. HSYK kararları, yargı denetimine tabi hale geldi. Devlet memurlarına verilen uyarma ve kınama cezaları ile alaka-lı mahkemeye başvurma hakkı getirildi. Adalet Bakanı’nın cumhuriyet savcılarına talimat verme yetkisi kaldırıldı. Hakim ve savcıların atama kararnameleri objektif kriterlere bağlandı.”

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • AKPNİN ERKEK MİLLETVEKİLLERİ
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz