Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Migren Ağrısnı Masajla Dindirme
Migren Ağrısnı Masajla Dindirme

Uzman psikolog ve refleksolog Halil Tabur, migren ve reflü hastalarının ayak tabanına yapılan masajla iyileşebildiğini belirt ti.Tabur, 5 bin yıllık olduğunu söyled iği tedavinin pek çok hastalığın tedavisini de desteklediğini savundu.Refleksoloji ve Refleksologlar Derneği ile Psiko Akademi Refleksoloji Merkezi tarafından ‘Nörolojik Rahatsızlıklarda ve Engel Gruplarında Refleksolojinin Yeri’ konulu seminer düzenlendi.Bursa ili Nilüfer şehir Konseyi’nde gerçekleştirilen […]

Migren-Agrisni-Masajla-DindirmeUzman psikolog ve refleksolog Halil Tabur, migren ve reflü hastalarının ayak tabanına yapılan masajla iyileşebildiğini belirt ti.
Tabur, 5 bin yıllık olduğunu söyled iği tedavinin pek çok hastalığın tedavisini de desteklediğini savundu.Refleksoloji ve Refleksologlar Derneği ile Psiko Akademi Refleksoloji Merkezi tarafından ‘Nörolojik Rahatsızlıklarda ve Engel Gruplarında Refleksolojinin Yeri’ konulu seminer düzenlendi.Bursa ili Nilüfer şehir Konseyi’nde gerçekleştirilen seminerde refleksoloji tedavisi hakkında bilgiler verildi.Uzman psikolog ve refleksolog Halil Tabur, refleksoloji tedavisinin 5 bin yı l öncesine dayandığını dile getirdi. Tabur, şunları ifade etti:”Geçmişten günümüze gelene kadar çizilen 60 tane ayak haritası var.[r]. oldukça çok eski uygarlıklarda ayak tabanına yapılan masajın sağlığa faydalı olduğu biliniyOrdu ili ve uygulanıyordu.”Refleksolojinin bütü n hastalıklarda uygulandığını ve oldukça faydalı olduğunu vurgulayan Tabur, şöyle devam etti: “Her hastalığı tedavi eder diyemeyiz. Refleksoloji bazı rahatsızlıkları kesin olarak tedavi eder, bazılarının ise tedavisini destekler. Migren ve reflü gibi rahatsızlıklarda tek başına bir tedavi gerçekleştirirken, spastik çocukların tedavisinde destekleyici tedavi uygular.”Eğitimli kişilerden bu tedaviyi almak gerektiğini anımsatan Tabur, tedavinin Türkiye’de okullarda okutulabileceğini söyledi. Eğitimin Avrupa’da devlet okullarında verildiğini vurgulayan Tabur, “Sağlık Bakanlığının bu meselede yaptığı araştırmalar var, bizden bilgi alıyorlar. 3 -5 yı l içinde resmi olarak eğitim verileceğini söyleyebilirim.” diye konuş tu. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz