Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

MGKdan BMye Çağrı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:15:43
MGKdan BMye Çağrı

MGKdan BMye çağrı…MGK bildirisinde, Suriye’deki kimyasal silah saldırıları ile Mısır’daki barışçıl gösterilere müdahaleler kınanarak başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası toplumun hareketlenmesi çağrısında bulunuldu. …Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde olan toplantı, tahmini 3,5 saat sürdü.Toplantıya, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral [r] Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet […]

MGKdan-BMye-CagriMGKdan BMye çağrı…
MGK bildirisinde, Suriye’deki kimyasal silah saldırıları ile Mısır’daki barışçıl gösterilere müdahaleler kınanarak başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere uluslararası toplumun hareketlenmesi çağrısında bulunuldu. …
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün başkanlığında Çankaya Köşkü’nde olan toplantı, tahmini 3,5 saat sürdü.

Toplantıya, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral [r] Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu son kez katıldı.

Milli Güvenlik Kurulu bildirisinde, Suriye rejim güçlerince bu saba h saatlerin de ޞam’ın değişik semtlerine kimyasal silah kullanma suretiyle yapıldığı değerlendirilen saldırılarda yüzlerce masum sivilin katledilmesi şiddetle kınanarak,“Rejimin kendi halkına karşı her türlü hukuki ve insani değerleri hiçe sayarak uygulamakta olduğu şiddet karşısında BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere uluslararası toplumun bir an ön-ce hareketlenmesi gerekliliği vurgulanmıştır” denildi.

Bildiride, toplantıda, Mısır’daki askeri darbe ve sonrasındaki gelişmelerin ele alındığı belirtilerek, “Barışçı gösterilere karşı yapılan ve can kayıplarına sebe p olan müdahaleler kınanmıştır. Ülkede bir an ev-vel barış ve huzur ortamının sağlanması ve kesintiye uğratılan demokratik sisteme dönüş için çAğrı ilinde bulunulmuş, yaşanan sıkıntıla-rın bölgemize yönelik muhtemel negatif etkilerinden duyulan derinden yapılmışn üzüntü ve kaygı ifade edilmiştir” ifadesine yer verildi.

MGK toplantısında, Türkiye’nin güney sınırındaki güvenlik sorunları ve huzursuzluklara sebe p olan kaçakçılık faaliyetlerinin ele alındığı, bu konudaki önlemlerin gözden geçirildiği öğrenil-di.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz