Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Meyve Anevrizma Riskini Düşürüyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:50:45
Meyve Anevrizma Riskini Düşürüyor

Meyve anevrizma riskini düşürüyor…isveçte yapılan araştırmadan meyve sevenleri sevindirecek bir neti-ce çıktı. Araştırma, günde en az 2 meyve tüketmenin, damarlarda genişleme olasılığını %25, yırtılma olasılığını ise %43 azalttığını gösterdi.Ankara ili – Düzenli şeklinde meyve tüketenlerde anevrizma (damarda yırtılma ya dagenişleme) riskinin daha az olduğu saptan-dı. isveç’teki Karolinska ve Uppsala üniversitelerinden bilim misafirinın yaptığı araştırma, günde […]

Meyve-Anevrizma-Riskini-DusuruyorMeyve anevrizma riskini düşürüyor…
isveçte yapılan araştırmadan meyve sevenleri sevindirecek bir neti-ce çıktı. Araştırma, günde en az 2 meyve tüketmenin, damarlarda genişleme olasılığını %25, yırtılma olasılığını ise %43 azalttığını gösterdi.
Ankara ili – Düzenli şeklinde meyve tüketenlerde anevrizma (damarda yırtılma ya dagenişleme) riskinin daha az olduğu saptan-dı.

isveç’teki Karolinska ve Uppsala üniversitelerinden bilim misafirinın yaptığı araştırma, günde en az 2 meyve (elma, armut, muz, portakal ya daötek i turunçgillerden) tüketenlerde damarlarda genişleme riskinin yüzde [r] 25, yırtılma riskinin ise yüzde 43 azaldığını gösterdi.

Araştırmacılar, 13 se-ne boyunca 46-84 yaşındaki 80 binden fazla şahsıın sağlık hali ve meyve-sebze tüketme alışkanlığını inceledi. Tüketim miktarına göre anevrizma riskinin azaldığının saptan-dıği araştırmada, meyvelerin sigara içenlerde de pozitif etkisi olduğu vurgulandı. Bilim misafiri, meyvelerdeki antioksidanların bu pozitif etkiyi sağlıyor olabileceğine dikkati çekti.

ANEVRiZMA ÖLÜME sebe p OLABiLiR

Circulation dergisinde yayımlanan araştırmada, anevrizmaya etkisi bulunmasa da sebzelerin başka hastalıklara yakalanma olasılığını azalttığının görüldüğü söylen di.

Aort denilen ana atar damarın karın kısmındaki bölümünde damar duvarındaki zayıflamış bölümden gelişen genişlemeye abdominal aort anevrizması (AAA) adı veriliyor. Yırtılma riskinin yüksek olduğu geniş anevrizmalar, acilen tedavi edilmediği takdirde ölümle sonuçlanan kanamalara sebe p oluyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz