Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Metinerden Çandar İçin Çakma Liberal Yazısı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:20:08
Metinerden Çandar İçin Çakma Liberal Yazısı

Metinerden Çandar için çakma liberal yazısı…AKP milletvekili ve Yeni ޞafak yazarı Mehmet Metiner’den Cengiz Çandar’a sert suçlamalar. Metiner, Çandar’ı “çakma liberal” olmakla eleştirdi…Hükümete yakın köşe yazarlarının son günlerde hedef isimlerden Cengiz Çandar bugün de Mehmet Metiner‘in yazısına mesele oldu. Aynı zaman AKP milletvekili olan Metiner, Yeni ޞafak‘taki köşesinde Çandar’ı “çakma liberal” olmakla suçladı. Çandar’ın Başdanışman […]

Metinerden-Candar-icin-Cakma-Liberal-YazisiMetinerden Çandar için çakma liberal yazısı…
AKP milletvekili ve Yeni ޞafak yazarı Mehmet Metiner’den Cengiz Çandar’a sert suçlamalar. Metiner, Çandar’ı “çakma liberal” olmakla eleştirdi…
Hükümete yakın köşe yazarlarının son günlerde hedef isimlerden Cengiz Çandar bugün de Mehmet Metiner‘in yazısına mesele oldu. Aynı zaman AKP milletvekili olan Metiner, Yeni ޞafak‘taki köşesinde Çandar’ı “çakma liberal” olmakla suçladı.

Çandar’ın Başdanışman Yalçın Akdoğan’a dönük eleştirilerini ve ‘Başbakan Akdoğan gibileri konuşturmasın.’ diye konuş-tuğini hatırlatan [r] Metiner “peki bu durumda Akdoğan konuşmasın mı, yazmasın mı? Çandar gibilerin rica ettiği bu mu yani?” diye sordu. Çandar’ın Akdoğan’a dönük eleştirilerini “andıç” şeklinde tanımayarak şaşırtan Metiner “28 ޞubat’ta andıçlanan Çandar şimdi de Akdoğan gibileri andıçlama yoluna gidiyor…” dedi.

işte Mehmet Metiner’in yazısındaki alaka-lı bölüm:

Geçenlerde Başbakan Başdanışmanı Ankara ili Milletvekili Doç. Dr. Yalçın Akdoğan haklı şeklinde Cemil Bayık’ın tehditlerini eleştiren bir yazı kaleme aldığında Çandar kendisinden beklenen o ilginç çıkışı yaptı.

Tam kendine yakışan bir demokratlık örneği sergiledi yanı…

Dedi ki:

‘Başbakan Akdoğan gibileri konuşturmasın.’

Allah Allah!

Bir yanda herkes özgürce konuşsun diyeceksiniz, öbür yanda özgürce fikrini dile getiren, Artı olarak de çözüm sürecinin hayrına nice yazılara ve konuşmalara imza atan Akdoğan gibi bir insanın konuşturulmaması gerektiğini söyleyeceksiniz!

Çandar sadece Akdoğan’ı kastetmiyor, gibilerini de bu süreçte susturulması gerekenler kategorisine yerleştiriyor.

Bir yanda Başbakana diktatörlük suçlamaları…

Başbakanın basın üzerinde estirdiği teröre (!) göndermede bulunmalar…

Gazetecileri ve yazarları konuşturmama/susturma operasyonunun faili gibi göstermeler…

Ve tüm bu gerçek olmayan iddialar üzerinden yürütülen diktatörlük tartışmaları…

Bu tartışmanın şampiyonlarından biri olan Çandar şimdi kalkmış Akdoğan gibilerin Başbakan tarafından konuşturulmaması gerektiğini salık veriyor.

Hem de nasıl bir öfkeyle…

Ağzından soluyan bir kin ve nefret duygusuyla…

Karar versin Çandar bundan sonra:

Başbakan onu ya dabunu susturan bir Başbakan mı olsun, yoksa herkesin özgürce konuşmasını/yazmasını gerekli gören bir Başbakan mı olsun?

Ak Parti içerisinde oldukça çok sesliliğin olmadığını, Başbakanın diktatoryal bir yönetim oluşturduğunu anımsatan Çandar gibiler karar versinler bundan sonra…

Diyelim ki Akdoğan’ın görüşleri deği-şik olmuş olsun, -ki bence hiç de öyle değil, tam zıttıne çözüm sürecinin asıl ruhunu ve felsefesini yansıtan görüşlerdir- peki bu durumda Akdoğan konuşmasın mı, yazmasın mı?

Çandar gibilerin rica ettiği bu mu yani?

Yazının heps i için buraya tıklayın…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz