Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

MEBde Büyük Operasyon
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 09:21:41
MEBde Büyük Operasyon

Milli Eğitim Bakanlığı’nın direnişe katılan öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi için deği-şik yöntemlere başvurduğu iddia ediliyor…Gezi direnişiyle hükümetin başlattığı operasyon sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın direnişe katılan öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi için deği-şik yöntemler denediği ileri sürülüyor. Cumhuriyet Gazetesi’nden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Ankara ilinde direnişin olduğu semtlerdeki okul müdürleri, Milli Eğitim müfettişleri tarafından çağrıldı. poli s […]

MEBde-Buyuk-OperasyonMilli Eğitim Bakanlığı’nın direnişe katılan öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi için deği-şik yöntemlere başvurduğu iddia ediliyor…
Gezi direnişiyle hükümetin başlattığı operasyon sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın direnişe katılan öğretmen ve öğrencilerin belirlenmesi için deği-şik yöntemler denediği ileri sürülüyor.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Sinan Tartanoğlu’nun haberine göre, Ankara ilinde direnişin olduğu semtlerdeki okul müdürleri, Milli Eğitim müfettişleri tarafından çağrıldı. poli s ekibi görüntüleri ve fotoğraflar [r] müdürlere gösterilerek, görüntülerdeki kişilerden hangilerinin kendi öğrencileri olduğu belirlenmeye çalışılıyor.

Haberde, Gezi protestolarına katıldığı iddiası ile öğrenci ve öğretmenler hakkında başlatılan araştır-mada bir sonuca ulaşılamaması nedeni ile il milli eğitim müffetişlerinin yeni bir yöntem denemeye giriştiği belirtiliyor. Eylemlerin Ankara’daki odak noktalarından olan semtlerde seçilen okul müdürlerinin müfettişler tarafından çağrıldığı; Kızılay’da çekilmiş poli s ekibi görüntüleri ve fotoğraflarının müdürlere gösterildiği, müdürlerden görüntülerdeki yüzlerin hangilerinin kendi öğrencileri olduğunu belirlemeleri istendiği söyleniyor.

Ankara ili il Milli Eğitim Müdürlüğü, istanbul’daki Gezi Parkı protestolarına Ankara’dan verilen destek eylemlerine katıldığı saptanan öğrenciler ve öğretmenler hakkında araştır-ma başlatmıştı. incelemede, öğrencilerin hangi öğretmenler ile iletişim halinde olduğunu belirlemek maksadı ile müfettişler, öğrencilerden kişisel Twitter hesaplarının şifrelerini istemişti. Öğretmenlerin Facebook ve Twitter hesapları da “veli şikâyeti” kapsamında incelemeye alınmıştı.

Operasyondan neti-ce çıkmadı

Ancak Alınan bilgiye göre, bu “geniş kapsamlı operasyondan” bir neti-ce çıkmadı. incelemede, öğretmen ve öğrenciler hakkında araştırmaya dönüştürülecek kadar bilgi ve belgeye ulaşılamadı. Sonuçsuzluk, görevlilerin tepkisine yol açınca, il müfettişleri “operasyonu derinden yapılmışnleştirdi.”

Soruşturma derinden yapılmışnleştirildi

Eğitim Sen’in verdiği bilgiye göre, il milli eğitim müfettişleri, Ankara’daki protestoların odağında olan ilçelerdeki birtakım liselerin müdürlerini çağırdı. Müdürlere “Sinevizyon gösterisi” yapan müfettişler, gösteride Ankara ili il Emniyet Müdürlüğü Radyo TV ve Foto TV film ޞube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kızılay’da çekilmiş görüntü ve fotoğrafları kullandı. Müdürlerden, fotoğraf ve görüntülerdeki şahısların yöneticisi olduğu okullda eğitim gören bir öğrenci olup olmadığını tespit etmeleri istendi.

ispiyonlamayana tehdit!

Eğitim Sen, böyle bir araştırma yoluni kabul etmeyen müdürlerin ise başka bir okula sürülmekle tehdit edildiğini, bakanlığın Gezi araştırmasında mutlaka bir sonuca ulaşmak için her türlü yolu zorladığını aktardı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz