Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

MB Reeskont Kredi Limitini İkiye Katladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:58:00
MB Reeskont Kredi Limitini İkiye Katladı

MB reeskont kredi limitini ikiye katladı…Merkez Bankası ihracatçılara kullandırılmakta olan ihracat reeskont kredi limiti 6 milyar dolardan 12 milyar ABD dolara çıkardıMerkez Bankası, ihracatçılara kullandırmakta olduğu ihracat reeskont kredilerinin limitini 6 milyar dolardan 12 milyar dolara çıkardı. Banka’dan mesele hakkında yapılan izah şu şekilde: Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Reeskont ve Avans Yönetmeliği yenide n dan […]

MB-Reeskont-Kredi-Limitini-ikiye-KatladiMB reeskont kredi limitini ikiye katladı…
Merkez Bankası ihracatçılara kullandırılmakta olan ihracat reeskont kredi limiti 6 milyar dolardan 12 milyar ABD dolara çıkardı
Merkez Bankası, ihracatçılara kullandırmakta olduğu ihracat reeskont kredilerinin limitini 6 milyar dolardan 12 milyar dolara çıkardı.

Banka’dan mesele hakkında yapılan izah şu şekilde:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Reeskont ve Avans Yönetmeliği yenide n dan düzenlenerek ihracat reeskont kredileri teminat şartlarına dair kullanım kolaylığı getirilmiş [r] ve Bankamızca ihracatçılara kullandırılmakta olan ihracat reeskont kredilerinin limiti 6 milyar ABD dolarından 12 milyar ABD dolarına yükseltilirken, kredilerin vadesi uzatılmıştır. Söz konusu limitin 11 milyar ABD dolarlık kısmı Türk Eximbank’a 1 milyar ABD dolarlık kısmı ise ötek i ticari bankalara tahsis edilmiştir.

Artırılan ihracat reeskont kredisi limiti paralelinde Dış Ticaret Sermaye ޞirketleri ve ötek i firmalar için kredi kullanım limitleri iki katına yükseltilmiş olup, bu tutarın yarısı 0-120 gün (dahil) vadeli, kalan yarısı ise 121-240 gün (dahil) vadeli kredi başvurularına tahsis edilmiştir.

Limit artışları ve sağlanan kullanım kolaylığı çerçevesinde ihracatçılarımızca Bankamız reeskont kredisi imkanının daha fazla kullanılacağı ve Bankamız net döviz rezervlerine sağlanan katkının aynı oranda artış göstereceği öngörülmektedir.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz