Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Maluliyet Maaşı Müjdesi..
  • Ana Sayfa » Haber
  • 5 Ağustos 2013 - 11:58:53
Maluliyet Maaşı Müjdesi..

Hayati organ nakli yapılanlara, tedaviye dirençli tüberküloz hastalarına, şeker hastalığından dolayı 3 ya dadaha fazla komplikasyonu olanlara, romatizmal ve nörolojik hastalara maluliyet hakkı geldi..Malullük kapsamı genişledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, maluliyet müjdesinin ayrınntılarını açıkladı. Maluliyet Tespit Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildiğini ifade eden Bakan Çelik, değişiklikle 40 yıllık birikmiş sorunları ortadan kaldırdıklarını belirt ti. […]

Maluliyet-Maasi-MujdesiHayati organ nakli yapılanlara, tedaviye dirençli tüberküloz hastalarına, şeker hastalığından dolayı 3 ya dadaha fazla komplikasyonu olanlara, romatizmal ve nörolojik hastalara maluliyet hakkı geldi..
Malullük kapsamı genişledi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, maluliyet müjdesinin ayrınntılarını açıkladı.

Maluliyet Tespit Yönetmeliği’nde değişikliğe gidildiğini ifade eden Bakan Çelik, değişiklikle 40 yıllık birikmiş sorunları ortadan kaldırdıklarını belirt ti. Hayati organ nakilleri sonrasında maluliyet hakkı getirdiklerine işaret eden Çelik, “Kronik böbrek hastalarına müjde, [r] çünkü nakil sonrası maluliyet maaşları sürecek. Kalp, akciğer, karaciğer ve bağırsak nakli yapılan hastalara da checksüz maluliyet hakkı gelecek” dedi.

Çelik, sadece böbrek süzme hızı 15 ml/dk’nın altındaki diyaliz hastalarına verilen maluliyet hakkını, böbrek süzme hızı 30 ml/dk’nın altına olanlara kadar genişlettiklerini söyledi. Tedaviye dirençli tüberküloz hastalarına da maluliyet hakkı getirdiklerine dikkati çeken Çelik, bu kapsamda 15 bin hasta olduğunu dile getirdi. Çelik, kişisel bakımını yapamayacak, zorunlu ihtiyaçlarını gideremeyecek romatizmal ve nörolojik hastalara da maluliyet hakkı tanındığını vurgulayarak, şöyle söyledi: ÇALIޞAMAZ GÖRÜLÜRSE “Örnek, tek tarafı felçliler, sara hastaları, spastik çocuklar, otizm gibi. ޞeker hastalığından dolayı 3 ya dadaha fazla komplikasyonu, orta ve ileri düzeyde organ rahatsızlığı olanlara maluliyet imkanı getiriyoruz. Birden fazla hastalığı olup çalışamaz durumda misafirimız vardı. Bu misafirimız mevzuata takıldıklarından maluliyet maaşı bağlanamıyordu. Öncesinde bu hastalıklar tek tek değerlendiriliyor ve hak ettiği halde maluliyet verilemiyordu. Yapılan değişiklikle hastanın genel halinun değerlendirilmesi sonucunda çalışamaz durumda olduğu görülürse bu kişilere maluliyet maaşı bağlama imkanı getiriyoruz.”


TAKViM iNTERNET SiTESiVN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz