Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Malatyada Bebeğin Altına Toprak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 5 Ocak 2013 - 17:57:21
Malatyada Bebeğin Altına Toprak

AA muhabirleri, höllük uygulamasını sürdüren ailelerle görüşüp, çocukların toprakla kundaklanma sürecini görüntüledi. Malatyanın Çöşnük Mahallesinde yaşayan Medine ve Süleyman Üşek çifti, ikinci çocuklarını da ilki gibi toprakla kundakladıklarını ve bunun sağlıklı bir yöntem olduğunu savundu.Hanım Akboğa ise 7 çocuğunu da aynı yöntemle büyüttüğünü belirt ti. Çocukları için hiçbir zaman pudra kullanmadığını, pişiğe karşı da toprak […]

Malatyada-Bebegin-Altina-ToprakAA muhabirleri, höllük uygulamasını sürdüren ailelerle görüşüp, çocukların toprakla kundaklanma sürecini görüntüledi. Malatyanın Çöşnük Mahallesinde yaşayan Medine ve Süleyman Üşek çifti, ikinci çocuklarını da ilki gibi toprakla kundakladıklarını ve bunun sağlıklı bir yöntem olduğunu savundu.Hanım Akboğa ise 7 çocuğunu da aynı yöntemle büyüttüğünü belirt ti. Çocukları için hiçbir zaman pudra kullanmadığını, pişiğe karşı da toprak uyguladığını belirten Akboğa, Toprak çocuğu yazın serin tuttuğu gibi kışın da sıcak tutma özelliğine sahip. Toprakla büyüyen çocuk sağlam ve dayanıklı oluyor.[r]. ayrıyetten toprak pişik oluşmasını da engelliyor. Toprağı aldığımız özel belli noktalar var. Buralardan aldığımız toprakları eledikten sonra soba üzerinde kavuruyoruz. Belli bir ısıya kadar soğutulan toprak, bebeğin altına uygulanıyor. Bezle de kundaklanan bebek daha rahat uyuyor. Bebeğin altı değiştirilirken de toprak atılıyor, bez de yıkanarak tekrar dan kullanılıyor diye konuş tu.

-Doktor görüşü-Öte yandan, inönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, toprağın kullanımında dikkatli olunması gerektiğini dile getirdi.Yakıncı, Toprağın izole etme özelliği var Anca k risklerinin de olduğunu unutmamak gerekir. Bebeklerin ciltlerinin oldukça çok daha hassas olduğunu da göz önüne alacak olursak, toprağın içinde ne olduğu belli değil. Toprağın ateşte kızdırıldığı söyleniyor Anca k bu yöntem mikropları öldürmek için yeterli olmaz diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz