Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Mahkeme Kararını Verdi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Temmuz 2013 - 01:12:21
Mahkeme Kararını Verdi

Gezi Parkı olay ilerı ile alaka-lı mahkeme gönderi-len aralarında Mücella Yapıcı’nın da yer aldı ğı 12 şa-hıs hürriyetine kavuştu.Mahkeme heyeti, şüphelilerden Ali Çerkezoğlu, Mücella Yapıcı, Ender imrek, Haluk Ağabeyoğlu ve Beyza Metin’e isnat olunan “Halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma”, “suç işleme maksadı ile örgüt kurma” suçlarına ilişkin; suç şüphesinin varlığını gösteren somut […]

Mahkeme-Kararini-VerdiGezi Parkı olay ilerı ile alaka-lı mahkeme gönderi-len aralarında Mücella Yapıcı’nın da yer aldı ğı 12 şa-hıs hürriyetine kavuştu.
Mahkeme heyeti, şüphelilerden Ali Çerkezoğlu, Mücella Yapıcı, Ender imrek, Haluk Ağabeyoğlu ve Beyza Metin’e isnat olunan “Halkı kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşüne kışkırtma”, “suç işleme maksadı ile örgüt kurma” suçlarına ilişkin; suç şüphesinin varlığını gösteren somut olguların bulunmamasını dikkate alınarak herbirinin tutuklama taleplerinin reddine karar [r] verdi. ötek i 7 şa-hıs ise “Memura direnme”, “kanuna aykırı gösteri ve yürüyüşlere silahsız katılma” suçlarının delillerinin bulunmaması netice-si hürriyetine kavuştu.

Çağlayan’daki İstanbul ili Adalet Sarayı’ndan çıkan 12 kişiyi, adliye önünde saatlerdir bekleyen çoşkulu kalabalık slogan atarak karşıladı. Bu sırada çevik kuvvet ekipleri de adliye ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Serbest kalan Mücella Yapıcı ile ötek i 11 şa-hıs kararın arkasından herhangi bir izah yapmadı. Taksim Dayanışmasının yaptığı basın açıklamasının arkasından da, kalabalık olaysız bir şekilde dağıldı.

ÖRGÜT KURMA SUÇLAMASI

Aralarında Mücella Yapıcı ile İstanbul ili Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu’nun da aralarında yer aldı ğı 5 kişiye ‘suç işlemek maksadı ile örgüt kurmak’ polise mukavemet’ ve ‘gösteri kanuna muhalefet’ suçlaması yöneltildi.

Tutuklaması istenilen ötek i 7 kişiye ise ‘polise mukavemet’ ve ‘gösteri kanuna muhalefet’ suçlaması yöneltildi.

Mahkemeye gönderi-len 12 zanlının isimleri şöyle; Mücella Yapıcı, Ali Çerkezoğlu, Akif Burak Atlar, Ahmet Kamil Tekerek, Beyza Metin, Ender imrek, Mehmet Sabri Orcan, Süleyman Solmaz, Haluk Ağabeyoğlu, Arda Mustafa Aykaç, Aral Demircan ve Erdem Ateş.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz