FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Mahalleli Kadınlar Cami İçin Dernek Kurdu
Mahalleli Kadınlar Cami İçin Dernek Kurdu

Gümüşhane’de, mahallelerinden 700 m uzaklıktaki camiye özel olarak kış aylarında gitmekte güçlük çeken kadınlar, yeni bir cami yaptırmak için dernek kurdu.Hasanbey Mahallesi Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hülya Ergün, Hasanbey Mahallesi’ndeki caminin, yaşadıkları Topal mevkisine 700 m uzaklıkta olduğunu ifade ederek, ‘yer aldı ğımuz bölge belediye tarafından yerleşime açıldığında yapılan yeni binalar netices […]

Mahalleli-Kadinlar-Cami-icin-Dernek-KurduGümüşhane’de, mahallelerinden 700 m uzaklıktaki camiye özel olarak kış aylarında gitmekte güçlük çeken kadınlar, yeni bir cami yaptırmak için dernek kurdu.
Hasanbey Mahallesi Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hülya Ergün, Hasanbey Mahallesi’ndeki caminin, yaşadıkları Topal mevkisine 700 m uzaklıkta olduğunu ifade ederek, ‘yer aldı ğımuz bölge belediye tarafından yerleşime açıldığında yapılan yeni binalar netices i yeni bir camiye ihtiyaç doğdu’ diye konuş tu.Caminin yerinin 20 [r] yı l evve l saptan dığini, alandaki kayalıkların Belediye Başkanı Mustafa Canlı’nın talimatı ile kırılarak inşaata hazır hale getirildiğini anımsatan Ergün, ‘Ancak, her nedense cami bir türlü yapılamadı. Bunun sonucu Topal mevkisinde oturan kadınları temsilen 7 kadın bir araya geldik ve tahmini 500 kişilik cami yatırmak için Hasanbey Mahallesi Yeni Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği’ni kurduk’ diye konuş tu.Dernek üye sayısının 18’e ulaştığını kaydeden Ergün, ‘Cami yapılabilir alanın tapusunu aldık. En az zaman içerisinde toplayacağımız bağışlar ile camimizi yaptıracağız. Makbuzlarımızı bastırıp yardım toplamaya başladık. ޞu ana kadar 7 bin lira topladık. Camimiz, bitirilmesi halinde bin 500 kişilik nüfusa hitap edecek’ diye konuş tu.Caminin mahalleleri için ihtiyaç olduğunu ifade eden Ergün, ‘Ramazan ayında teravih namazlarını camimiz olmadığı için ya kılamıyoruz ya da mahallemizde uzak olan camiye gitmek zorunda kalıyoruz. içimizde yaşlılar da var, herkes teravih namazına gidemiyor. Hem bizlerin hem de çocuklarımızın kuran kursuna giderek dinimizi en iyi şekilde öğrenmesini istiyoruz. Yeni cami ile hem bu sorunları gidermek hem de eşlerimizin ibadetlerini daha sağlıklı şekilde yapmasını amaçlıyoruz’ diye konuş tu.Ergün, camiyi yaptıracaklarına inandıklarını ifade ederek, bütü n hayırseverleri cami için bağış yapmaya davet ettiklerini belirt ti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • esra erol evlen benimle frikikleri

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz