Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kuzey Kutbunda Nefes Kesen Uçuş
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:18:04
Kuzey Kutbunda Nefes Kesen Uçuş

Kuzey Kutbunda nefes kesen uçuş…Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nın ‘IceBridge’ operasyonu için havadan yapılan çekimler ile Kuzey Kutup dairesinin buzul örtüsünden büyüleyici görüntüler elde edildi.ޞimdiye kadar havadan gerçekleştirilen en geniş çaplı kutup incele-me tasarımı olan ‘IceBridge’ operasyonu kapsamında, hem güney hem de kuzey kutbunda 2009’dan bu yana uçuşlar gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir NASA […]

Kuzey-Kutbunda-Nefes-Kesen-UcusKuzey Kutbunda nefes kesen uçuş…
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA)’nın ‘IceBridge’ operasyonu için havadan yapılan çekimler ile Kuzey Kutup dairesinin buzul örtüsünden büyüleyici görüntüler elde edildi.
ޞimdiye kadar havadan gerçekleştirilen en geniş çaplı kutup incele-me tasarımı olan ‘IceBridge’ operasyonu kapsamında, hem güney hem de kuzey kutbunda 2009’dan bu yana uçuşlar gerçekleştiriliyor. Geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir NASA videosu ile kuzey kutup bölgesindeki buz örtüsü üzerinde bu se-ne çekilen eşsiz görüntüler bir araya getirildi. [r] Grönland’daki Thule Hava Üssü’nden kalkan NASA uçağı, donmuş denizlerin, sarp dağların ve buzulların tahmini 450 m üzerinden geçerek, izleyenleri ıssız kutuplarda eşsiz bir yolculuğa çıkarıyor. 46 gün boyunca 26 deği-şik göreve çıkıldığı ve kutuplar üzerinde dünyanın çevresini 2,5 kat aşan mesafe boyunca uçuş yapıldığı belirtiliyor. sadece bu se-ne 39 bin gigabyte veri toplandığı kaydediliyor. 2016’ya kadar sürecek olan IceBridge operasyonu ile kutupların ilk kez 3 boyutlu detaaylı haritaları hazırlanacak. NASA’ya ait keşif uçakları, kutuplar üzerinde sayısız uçuş yaparak buz kıtaların fotoğraflarını çekiyor. Yüzeydeki yükseltiler ve buz tabakasının kalınlıkları ölçülüyor. Alınan veriler, küresel ısınmanın ve iklim değişikliklerinin kutuplara olan etkilerini anlamada bilim misafirina yardımcı olacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz