Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kuşlar Balkonlara Yuva Yapabilir
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:00:50
Kuşlar Balkonlara Yuva Yapabilir

Kuşlar Balkonlara Yuva Yapabilir…Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kaldı. Ayardır boş kalan evlerin balkonları ise yabani güvercinlerin yuvası haline dönmüş olabilir.Uzmanlar güvercin yavrularının annesiz kalmaması için dikkatli davranılması gerektiğini belirtiyor. Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kaldı. Aylardır boş kalan evlerin balkonları güvercin yuvalarına dönmüş durumda. Yumurtlama mevsimi yaz mevsiminde denk gelen yabani güvercinler boş buldukları […]

Kuslar-Balkonlara-Yuva-YapabilirKuşlar Balkonlara Yuva Yapabilir…
Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kaldı. Ayardır boş kalan evlerin balkonları ise yabani güvercinlerin yuvası haline dönmüş olabilir.
Uzmanlar güvercin yavrularının annesiz kalmaması için dikkatli davranılması gerektiğini belirtiyor.

Yaz tatilinin bitmesine sayılı günler kaldı. Aylardır boş kalan evlerin balkonları güvercin yuvalarına dönmüş durumda. Yumurtlama mevsimi yaz mevsiminde denk gelen yabani güvercinler boş buldukları balkonları yuva şeklinde kullanıyor. insanlara alışmamış olan yabani güvercinler kimi [r] durumlarda yavrularını terk etmek zorunda kalıyor. Hayvan hakları noktasında sakıncalı bulunan durumlar göz önüne alındığında balkon temizliği için yavruların büyümesini beklemek daha doğru.

Hayvanların yaşam alanlarının kısıtlandığı için güvercinlerin sıklıkla balkonlara yuva yaptığını ifade eden Veteriner Hekim Dursun Zorlu, “Balkonlarda yavru varsa balkona girilmeyecek şekilde tedbirler alınabilir. Ama yavrulama yapıldıysa insani ölçülerde dokunmamak lazım. Yavrunun büyüyüp beslenmesi için hayvanlara müsaade edilmesi lazım. Balkonlarında güvercin istemeyenler balkonlarını kapatabilir. Hayvanların üreme alanları kısıtlandı. Daha evvelden balkonlarda çatılarda cami önlerinde üreme imkânları vardı. Bu tür imkânlar hayvanlara kalmayınca apartmanların balkonlarında üremeye başladılar. insani düşünüp rahatsız etmemek lazım.” ifadelerini kullandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz