Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kürt Sorunu Ne Zaman Çözülecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 8 Ocak 2013 - 11:34:09
Kürt Sorunu Ne Zaman Çözülecek

NTV’de yayınlanan Gülay Afşar’ın sunduğu ‘Bana Söz Ver’ programının konuğu Kürt aydın-yazar Muhsin Kızılkaya’ydı. Kızılkaya, Kürt problemi nun çözümünde atılan adımları ve 2013 yılında PKK ile mücadele sürecini anlattı. işte Kızılkaya’nın açıklamalarından öne çıkanlar: “HABUR ޞAPޞALLIĞIMIZA GELDi” 30 senenin içinde yaşanmışlıklar var, ama barışa dönük şeyler olmamıştı. Habur şapşallığımıza geldi. Korkunç bir ortam meydana geldive […]

Kurt-Sorunu-Ne-Zaman-Cozulecek

NTV’de yayınlanan Gülay Afşar’ın sunduğu ‘Bana Söz Ver’ programının konuğu Kürt aydın-yazar Muhsin Kızılkaya’ydı. Kızılkaya, Kürt problemi nun çözümünde atılan adımları ve 2013 yılında PKK ile mücadele sürecini anlattı.
işte Kızılkaya’nın açıklamalarından öne çıkanlar:
“HABUR ޞAPޞALLIĞIMIZA GELDi”
30 senenin içinde yaşanmışlıklar var, ama barışa dönük şeyler olmamıştı. Habur şapşallığımıza geldi. Korkunç bir ortam meydana geldive bununla yaşamaya alıştık.[r]. ilk defa şehit ve gazi aileleri imralı ile görüşme sürecine destek verdiler.
“SORUN ÇÖZÜLDÜĞÜNDE TÜRKLERDEN BiR ޞEY ALINMAYACAK”
Kürt problem i çözüldüğünde Türklerden bir şey alınmayacak, daha mutlu yaşayacaklar. Toprak talep eden Kürt yoktur; dökülmüş kan var bunu barışla el sıkışarak aşacağız
“KÜRTLER ERBiL’E DEĞiL BATIYA GiTTiLER”
Türk ve Kürtler arasında toplumsal kopuş ve duygusal kopuş teorisine hiç inanmıyorum. Kürtler ve Türklerin yaşamları birbirine oldukça çok benziyor arada sadece dil farkı var. Köyler boşaltıldığında Kürtler Erbil’e değil batıya gittiler.
Kürtçe diye bir dil yok denildiğinde bir yok oluş süreci oluyor. ilkokulda uzun zaman konuşamamıştım. Yatılı okulda Kürtçe konuşmak yasaklanmıştı.
“ÖCALAN BU iޞiN SiLAHLA OLMAYACAĞINI FARK ETTi”
Öcalan kendi kafasında bir çözüm modeli oluşturmuş Ahmet Türk ve Ayla Akat’a anlatmıştır. Görüşmecilerden tepkilerin ölçülmesini istemiştir. Bu hükümetin onay verdiği iki isim. Abdullah Öcalan bu işin artık silahla olamayacağını fark etti.
“OSLO’NUN YANLIޞI, ÖCALAN’I iKNA ETMEDEN BAޞLAMASIYDI”
Oslo’da yanlış Abdullah Öcalan’ı ikna etmeden başlamasıydı. Önemli olan çelik bir irade koyarak süreci devam ettirmek. ޞu an konuşulamayan ana dilde eğitim bir anayasa sorunudur.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz