Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Küresel Piyasalar Fede Odaklanacak
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 08:58:21
Küresel Piyasalar Fede Odaklanacak

Küresel Piyasalar Fede Odaklanacak…Küresel piyasalar bu hafta, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 30-31 Temmuz tarihlerinde yaptığı ve tahvil alım programını değiştirmediği toplantının tutanaklarına odaklanacak.Küresel piyasalar Geçtiğimiz hafta özel olarak haftanın ikinci yarısında etkisini artıran kar satışlarının etkisiyle negatif seyrederken, bu hafta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 30-31 Temmuz tarihlerinde yaptığı ve tahvil alım programını değiştirmediği toplantının tutanaklarına […]

Kuresel-Piyasalar-Fede-OdaklanacakKüresel Piyasalar Fede Odaklanacak…
Küresel piyasalar bu hafta, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 30-31 Temmuz tarihlerinde yaptığı ve tahvil alım programını değiştirmediği toplantının tutanaklarına odaklanacak.
Küresel piyasalar Geçtiğimiz hafta özel olarak haftanın ikinci yarısında etkisini artıran kar satışlarının etkisiyle negatif seyrederken, bu hafta ABD Merkez Bankası’nın (Fed) 30-31 Temmuz tarihlerinde yaptığı ve tahvil alım programını değiştirmediği toplantının tutanaklarına odaklanacak.

Geçen haftanın son işlem gününde yüzde 0,20 oranında değer kaybeden Dow [r] Jones endeksi, haftanın son üç işlem gününde tahmini yüzde 2,5 oranında düşüş kaydetmiş oldu. Haftayı 15.081 puanla tamamlayan Dow Jones endeksi, böylece 31 Aralık 2012 tarihi itibarıylan bu yana ilk kez 100 günlük hareketli ortalamasının altında kapanış yaptı. Bu hafta çarşamba günü açıklanabilir Fed toplantı tutanaklarının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade eden analistler, Dow Jones endeksinde teknik şeklinde 14.900 desteğinin gündeme geldiğini ve bu seviyelere yaklaşması halinda gelmesi muhtemel tepki alışlarının gücünün takip edileceğini kaydediyor.

Avrupa tarafında ise ABD piyasalarına rağmen genel şeklinde hisse senedi piyasalarında daha pozitif bir hava hakimdi. Eylül ayında Almanya’da yapılabilir genel seçimler öncesinde açıklanan makroekonomik verilerin beklentilerden iyi gelmesi ve Avrupa ekonomisindeki toparlanmaya dikkati çeken raporların hisse senedi piyasalarını desteklediği görüldü. Almanya’da DAX endeksi Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yüzde 0,19 oranında değer kazanırken, Fransa’da CAC 40 endeksi yüzde 0,75, ingiltere’de FTSE 100 endeksi yüzde 0,26 oranında yükseliş söyledi.

Yurt içerisinde ise açıklanan sanayi üretimi, cari açık ve işsizlik verilerinin iyi gelmesiyle görülen ötek i piyasalardan pozitif ayrışma isteği, ABD’de özel olarak haftalık işsizlik başvurularının son altı ayın en düşüğüne gerilemesinin parasal genişlemeye yönelik tedirginliği artırması ile son iki işlem gününde kar satışlarını tetikledi. Haftanın son işlem gününü yüzde 0,40 oranında yükselişle 74.275 puandan tamamlayan BIST 100 endeksi, teknik şeklinde 72.000 – 77.000 bandı içerisindeki dalgalı hareketini devam ettirdi. Yarın açıklanabilir Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) kararının piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını anımsatan analistler, ABD’den gelecek haber ve açıklamalar ile ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin seyrinin ise ana yönü tayin edeceğini kaydediyor.

Piyasaların bugün takip edeceği ehemmiyetli bir veri akışının olmadığını vurgulayan analistler, piyasaların kendi iç dinamiklerine döneceğini ve haftanın ilk işlem gününde düşük hacimli bir seyrin izlenebileceğini tahmin ediyor. Kaynak: haber365.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz