Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kuranı Kerim Öğrenen FAtma Nine
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ocak 2013 - 21:24:43
Kuranı Kerim Öğrenen FAtma Nine

Burdur İl Müftüsü Osman Artan, Bucak ilçesi Merkez Kız Kuran Kursuna yapmış olduğu ziyarette, kursun en yaşlı öğrencisi 72 yaşındaki Fatma Demirayakın ileri yaşına rağmen Kuran-ı Kerim öğrenme ve okuma azmiyle her gün Kuran Kursuna devam ettiğini görünce Müftü, Fatma Nine ile yakından ilgilendi. Kur’an Kursunun en yaşlı öğrencisi olan 72 yaşındaki Fatma Nine; ” […]

Kurani-Kerim-Ogrenen-FAtma-Nine Burdur İl Müftüsü Osman Artan, Bucak ilçesi Merkez Kız Kuran Kursuna yapmış olduğu ziyarette, kursun en yaşlı öğrencisi 72 yaşındaki Fatma Demirayakın ileri yaşına rağmen Kuran-ı Kerim öğrenme ve okuma azmiyle her gün Kuran Kursuna devam ettiğini görünce Müftü, Fatma Nine ile yakından ilgilendi.
Kur’an Kursunun en yaşlı öğrencisi olan 72 yaşındaki Fatma Nine; ” Bu yaşıma kadar birkaç dua dışında bir şey bilmiyordum. Gençliğimden bu yana Kur’an-ı Kerim’i hep merak ediyor, okumayı başarmak istiyordum. faka t iş-güç, çoluk-çocuk gailesi derken Kur’an-ı Kerim’i öğrenme azmimi hep ertelemek zorunda kaldım. Yüce yaratıcımızın biz kullarına mesajlarını ilettiği dinimizin yüce kitabı Kur’an-ı Kerimle tanışmak bu yaşta nasip oldu. Şükürler olsun.[r].”dedi.İlçe Müftüsü İshak Göksel’in verdiği bilgiye göre, Bucak ilçesinde ikamet eden, sene ler önce eşi vefat eden, 72 yaşındaki Fatma Nine, her gün kursa erken vakitler de gelerek ön sıraya oturduğunu, azimli, verilen bilgileri almak için gayret sarfettiğini diye konuş tu.Gördüğü tablodan oldukça memnun olduğunu söyleyen İl Müftüsü Osman Artan, Fatma Nine’nin azim ve gayretini tebrik ederek şunları söyledi.“Kur’anı Kerimi öğrenmek her mü’minin en keyifli ve en tatlı bir meşguliyetidir. Bunun için bir mü’min hangi yaşta olursa olsun, Kur’ân’ı Kerimi öğrenmek için büyük bir gayret içine girer. Okumasını öğrendikten sonra da bu hazzı her fırsatta tatma imkânına sahip olur. Bir mü’minin Allah’ın kitabını öğrenmek kadar merak ettiği bir mesele olamaz. Bundan dolayı, hem kendisi öğrenmek, hem de çocuklarına öğretmek için belli bir vakit ayırır, emek verir. Kur’anı Kerim de Yüce Rabbımız “Allah’ın kitabını öğrenip okumaya devam edenler, namazı dos doğru kılanlar, kendilerine rızık olarak verdiklerimizden gizli ve açık bağışta bulunanlar kat’iyen zarar etmeyecek bir kazanç umarlar. Çünkü Allah onların mükâfatını eksiksiz verir.”Kendisini bir ‘muallim (öğretmen)’ olarak tanıtan Peygamber Efendimiz (SAV), Ashabına Kur’ân’ı hem bizzat öğretir, hem de öğrenmeleri için teşvikte bulunurdu. ‘Sizin en hayırlınız, Kur’ân’ı öğrenen ve öğretendir’ meâlindeki hadis-i şerif, bu mübarek işle meşgul olmanın büyük bir ehemmiyet taşıdığını gösterir. Bu ‘en hayırlı en iyi insan’ olma gayretidir ki, asırlar öncesinden beri Müslümanları bu güzel işle meşgul olmaya sevk etmiştir. Sahabe-i Kiram Kur’ân öğrenmek için büyük bir yarış içine girerlerdi. ‘Kur’ân’ı öğrenin, okuyun’ ifadeleri, Sahabiler için en tatlı bir Peygamber tavsiyesiydi.” diye konuş tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz