Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Kültür Yayınlarından İki Yeni Kitap
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:22:22
Kültür Yayınlarından İki Yeni Kitap

Kültür Yayınlarından iki yeni kitap…En Güzel Tarihler televizyon dizisinin son kitabı “Kadınların muhhteşem Tarihi” ve Tarih televizyon dizisinin son kitabı “Dilin Tarihi” Kültür yayımları etiketiyle raflardaki yerini aldı.Kadınların muhhteşem Tarihi Türkiye iş Bankası Kültür yayımları, konularında uzman dört kadının anlatımı ile modern insanın ilk örneği olan Cro-Magnon insanından günümüze kadınlığın hikâyesini “Kadınların muhhteşem Tarihi” kitabı […]

Kultur-Yayinlarindan-iki-Yeni-KitapKültür Yayınlarından iki yeni kitap…
En Güzel Tarihler televizyon dizisinin son kitabı “Kadınların muhhteşem Tarihi” ve Tarih televizyon dizisinin son kitabı “Dilin Tarihi” Kültür yayımları etiketiyle raflardaki yerini aldı.
Kadınların muhhteşem Tarihi

Türkiye iş Bankası Kültür yayımları, konularında uzman dört kadının anlatımı ile modern insanın ilk örneği olan Cro-Magnon insanından günümüze kadınlığın hikâyesini “Kadınların muhhteşem Tarihi” kitabı ile sunuyor.   

    

Kadınlara bakış açısının evrimini gözler önüne seren kitap kadının [r] gündelik yaşamının nasıl değiştiğini, çağlar boyunca yaşamının deği-şik evrelerinde ne gibi muamelelere maruz kaldığını ele alıyor.

Okuyucu, kadın milletinin yüzyıllar boyunca güç sahibi erkek milleti tarafından dayatılan boyunduruktan kurtulmak için yürüdükleri uzun yolun izini sürüyor.

Françoise Héritier, Michelle Perrot, Sylviane Agacinski ve Nicole Bacharan’ın muhabbet şeklinde kaleme aldığı üç bölümlük kitabı Yonca Aşçı Dalar Türkçeleştirdi.

Günümüz dünyasının da anlaşılmasında büyük ehemmiyet taşıyan “Kadınların muhhteşem Tarihi” 21. yüzyıl toplumunun temel tartışmalarına ışık tutuyor.

Kitaptan…

Aşk Talebi

– erkek milleti sadece ilk başlarda, yani vuslata ermeden önce, ilgi, hayranlık, kibarlık gibi kadınları titreten romantik davranışları sergiliyorlar… Dolayısı ile da aşkın müthiş heyecanlarını yaşayabilmek için kadın milletinin direnmeleri şart. Teslim oldukları anda her şey bitiyor.

Türkiye iş Bankası Kültür yayımları

Yazanlar: Françoise Héritier, Michelle Perrot, Sylviane Agacinski, Nicole Bacharan

Sayfa: 251 sayfa

Fiyat: 12 TL

Dilin Tarihi

inceleme niteliğindeki “Dilin Tarihi” sadece insan dillerini değil, hayvan dilleri de mesele alıyor. Dilin, bütü n dünyadaki tarihsel öneminin, özlü ve yalın bir değerlendirmesi niteliğindeki kitabı Steven Roger Fischer kaleme aldı.

Doğa ve geçmişle başlayan ilk bölümde hayvanlar arası iletişim aktarılıyor. Son bölüm ise teknoloji ve geleceği mesele alıyor.

Konuşan Maymunlar, ilk Aileler, Yazılı Dil, Toplum ve Dil başlıkları ile toplam sekiz bölümden oluşan kitap ayrıyetten şemalar ile da destekleniyor.

Dilbilim öğrencileri için yararlı bir hazırlayıcı metin olan “Dilin Tarihi”, özel dilbilim terminolojisi hakkında önbilgi gerektirmediği gibi genel şeklinde okuyucunun da dilin hikâyesini kolayca izlemesini sağlıyor.

Yazar hakkında:

Steven Roger Fischer, Yeni Zelanda’da Auckland’daki Polinezya Dilleri ve Edebiyatları Enstitüsü’nün müdürlüğünü yapmıştır.

Yeni Zelanda’da Waiheke Adası’nda yaşamaktadır.

Yayımlanmış birtakım eserleri: A History of Pasific Island (2002), A History of Writing (2004), A History of Reading (2004), Island at the End of the World: The Turbulent History of Easter Island (2006).

Türkiye iş Bankası Kültür yayımları

Yazan:  Steven Roger Fischer

Çeviren: Muhtesim Güvenç

Sayfa: 249 sayfa

Fiyat: 18 TL

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz